Peugeot vstupuje do národního šampionátu v ecorally

Českokrumlovská ČEZ Czech New Energies Rallye zahájí 24. března druhý ročník šampionátu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecoRally. Značka Peugeot vyšle na tento první závod sezóny, který je jako jediný z českých soutěží zařazený do světového poháru FIA ecoRally Cup, hned tři posádky. Všechny se mohou pochlubit bohatými zkušenostmi s ecorally. Dvě z těchto posádek budou reprezentovat značku Peugeot na všech sedmi závodech mistrovství, přičemž jejich cílem je pódiové umístění v celkovém pořadí národního šampionátu a prvenství v poháru značek.

foto03 (1)

Peugeot v ČR je z hlediska působení v motoristickém sportu významným hráčem, zejména pak v rallye, kde je letos už sedmým rokem pořadatelem poháru Peugeot Rally Cup. I proto značka Peugeot v letošním roce přijala výzvu účastnit se šampionátu závodů elektromobilů Česká Trophy v ecoRally.

Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR k tomu říká:Elektromobilita je klíčovou součástí naší strategie. Prostřednictvím ecorally můžeme zviditelnit naši elektrickou nabídku, rozšiřovat obecné povědomí o elektromobilitě a ukázat, jakých neobyčejných výkonů jsou naše vozy schopné. Chceme našim fanouškům ukázat, že stoprocentní elektromobil může být stoprocentně neodolatelný, a hlavně stále zůstává stoprocentním Peugeotem s notnou dávkou jízdních zážitků a radosti z řízení, tak jak má naše značka už od pradávna v genech.“

Peugeot vyšle do České Trophy v ecoRally dvě stálé posádky. Ty jsou tvořeny mladými, ale z hlediska ecorally velice zkušenými páry. Petr a Martina Vomáčkovi v prvním ročníku šampionátu obsadili 3. místo, Kryštof a Nikola Hájkovi skončili osmí. Obě posádky zvolily 100% elektrický model Peugeot e-208. Tento vůz v minulých letech už několikrát prokázal své kvality, a to nejen v rámci ecorally. O svých přednostech přesvědčil také desetitisíce zákazníků.

Kromě zkušeností ovšem mají tyto posádky nezdolné nadšení pro elektromobilitu a velké ambice, což potvrzuje i jezdec Kryštof Hájek: „Na letošní ročník se velmi těšíme. Po minulém roce, kdy jsme stále ladili naši sehranost v autě a vychytávali poslední mouchy, doufáme, že se veškerá dřina vyplatila, a my tak budeme bojovat o ta nejlepší místa. Chtěli bychom tak dokázat našim konkurentům, že s námi musí počítat a našim podporovatelům, že za to stojíme. Určitě si chceme odvézt nějaký pohár a fotografie na stupních vítězů.“

Řešením ekologické mobility se zabývá i firma TotalEnergies Česká republika. Tato společnost stojí už po celá desetiletí po boku značky Peugeot jakožto partner v různých disciplínách motoristického sportu, stejně jako i v ecorally. S cílem podpořit elektromobilitu jde do projektu jakožto partner Peugeotu také společnost CEVA Logistic (dříve Gefco). V české rallye tato známá logistická firma působí v roli generálního partnera značky Peugeot už několik let.

 Facebook

Nejčtenější

Nahoru