Toyota GR Supra je Sportovním autem roku

Nová generace legendární Toyoty GR Supra zvítězila v kategorii Sportovní vůz roku populární ankety Zlatý volant 2019. O vítězi rozhodla svými hlasy veřejnost.

Supra_2L_2020_001_0
Ankety Zlatý volant se v letošním roce zúčastnilo celkem 50 tisíc fanoušků motorsportu. V kategorii sportovních vozů, o které rozhodovali čistě příznivci motorsportu, bylo možné hlasovat pro jakýkoli sériově vyrobený vůz sportovního vzhledu či jízdních vlastností kterékoliv automobilky. Podmínkou bylo, aby byl uveden na trh v roce 2019.

Návrat legendárního modelu Toyota GR Supra patřil k nejvíce očekávaným modelovým premiérám loňského roku. Odezva evropských zákazníků byla mimořádná – do konce roku loňského roku se prodalo 1 150 vozů.

Vůz byl zkonstruován s jediným cílem, a to poskytnout řidiči co nejvíce radostných zážitků za volantem. Základem sportovního kupé je vpředu uložený řadový přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru. Jednotka používající turbodmychadlo typu Twin Scroll, vysoce přesný systém přímého vstřikování paliva a proměnné časování ventilů dosahuje nejvyššího výkonu 340 koní a točivého momentu 500 Nm. Z 0 na 100 km/h vůz zrychlí za 4,3 vteřiny a nejvyšší rychlost je omezena na 250 km/h.

Letos na jaře Toyota představí další variantu modelu s novým přeplňovaným motorem 2,0 litru.Facebook

Nejčtenější

Nahoru