Ferrari 488 GT3 týmu Scuderia Praha ukončilo sezónu vítězstvím

Úspěšná sezóna týmu „Bohemia Energy racing with Scuderia Praha“ završena třetím vítězstvím.
Poslední podnik evropské série 24H Series proběhl ve dnech 12. – 13. října 2018 na legendárním belgickém okruhu Spa-Francorshamps.

ferrari 488 gt3 scuderia praha

Náročný program vytrvalostního závodu byl tentokrát organizátory vtěsnán do pouhých dvou dnů. Ke startu se přihlásilo rekordních 59 automobilů – z toho 27 ve třídě GT. Páteční tréninky začaly hned ráno  45-minutovým seznámením s tratí v civilním autě. Tuto příležitost si nenechali ujít ani všichni tři jezdci týmu „Bohemia Energy racing with Scuderia Praha“ – Jiří Písařík, Josef Král a Matteo Malucelli. V následujících volných trénincích se české Ferrari 488 GT3 stále drželo mezi nejrychlejšími, což indikovalo možnost dobrého výsledku v kvalifikaci, která tentokrát trvala pouhých 30 minut.  Napínavá však byla až do posledních vteřin – bitva o pole position byla velmi urputná – vždyť nakonec první tři vozy na roštu dělilo pouhých sedm tisícin vteřiny, což v přepočtu znamenalo rozdíl 35 cm! Česká posádka skončila na druhé pozici a zajistila si tak start z první řady.

V sobotu ráno, za netypického, téměř jarního počasí s jasnou oblohou, se celé početné startovní pole seřadilo na startovním roštu a po dvou zaváděcích kolech bylo v 9.50 odstartováno. Za volantem Ferrari 488 GT3 byl již tradičně Matteo Malucelli, kterému se podařilo hned v prvním kole předjet Mercedes-AMG GT3 týmu SPS a usadit se na čele absolutního pořadí. Začátek závodu byl hodně ovlivněn třemi poměrně dlouhými neutralizačními fázemi „Code 60“, kdy bylo potřeba odtáhnout nejen několik havarovaných aut, ale i opravit svodidla. Český tým této situace využil k taktickému dotankování a absolvování zvláštní povinné zastávky v boxech „Stop&Go“, kterou organizátoři předepsali pro Ferrari a další značku v rámci „vyrovnání výkonnosti na trati“.

Díky výše popsaným aktivitám v boxech se české Ferrari propadlo na 5. místo po první hodině závodu, po druhé hodině se propracovalo na 2. místo. Od třetí hodiny si pak již takticky udržovalo první pozici, kterou si udrželo až do cíle navzdory dalším 10 neutralizačním fázím mezi 3. až 12. hodinou závodu, které trvaly celkem 100 minut!

Vítězství týmu „Bohemia Energy racing with Scuderia Praha“ potvrdilo letošní skvělou formu – po 12H Navarra, 24H Portimao vystoupali naši jezdci ve Spa již potřetí na nejvyšší stupínek v absolutním pořadí.

Letošní vytrvalostní sezóna tímto závodem pro tým „Bohemia Energy racing with Scuderia Praha“ skončila. Zanedlouho však již začnou přípravy na první závod roku 2019, který se bude konat 10.-12. ledna v Dubaji.