Kdo vyrobil šest milionů aut v roce 2017?

Automobilka Volkswagen vyrobila do konce roku 2017 více než šest milionů vozidel, čímž ustanovila nový rekord. V čele globálního žebříčku nejvíce vyráběných modelů značky stojí Jetta, Golf, Santana, Passat a Polo.

Rekordmarke: Volkswagen produziert bis Jahresende weltweit über sechs Millionen Fahrzeuge

Stále více poptávaným modelem je Tiguan a produkty, které byly nedávno uvedeny do prodeje, jako jsou nové modely Polo, Arteon a T-Roc. Značka Volkswagen vyrábí ve více než 50 výrobních závodech ve 14 zemích. Od zahájení sériové výroby modelu Brouk Typ 1 před 72 lety sjelo z montážních linek více než 150 milionů vozů. V současnosti zahrnuje produktové portfolio značky na celém světě více než 60 modelů.

Jen v roce 2017 uvedl Volkswagen na celém světě na trh více než deset nových modelů. V nadcházejících letech bude modernizována kompletní produktová paleta a v důležitých segmentech, jako je kategorie SUV nebo elektrická mobilita, bude nabídka rozšiřována. V první fázi se pozornost zaměřuje především na přítomnost v segmentu SUV. Do roku 2020 bude značka nabízet na celém světě 19 SUV a jejich podíl na celé modelové nabídce vzroste na 40 procent. Ve druhé fázi od roku 2020 vytvoří značka rozsáhlou rodinu elektricky poháněných vozidel na základě zcela nově vyvinuté platformy pro elektromobily. Modelová řada I.D. je automobilovou budoucností značky Volkswagen. Budou ji tvořit modely I.D., I.D. Crozz a I.D. Buzz. Tyto tři modely vytvoří první formaci, s níž Volkswagen zahájí v roce 2020 v rychlém sledu globální ofenzivu v oblasti elektrické mobility. Do roku 2025 má být do provozu uveden jeden milion elektromobilů Volkswagen.Facebook

Nejčtenější

Nahoru