Maserati odhalil elektrický závodní vůz Formule E Gen3

Maserati MSG Racing odhaluje vizáž Maserati Tipo Folgore Gen3 – prvního plně elektrického závodního vozu v historii Maserati – jenž bude soutěžit v 9. sezóně mistrovství světa ABB FIA Formule E.

02_Maserati Tipo Folgore

Prvním závodním vozem nesoucím logo trojzubce byl vůz Tipo 26, jenž debutoval v roce 1926 na Targa Florio a s Alfierim Maserati za volantem skončil na prvním místě ve své třídě. Nyní, o 96 let později, vstupuje vůz Maserati Tipo Folgore do éry elektrifikace.

04_Maserati Tipo Folgore

Nová vizáž Maserati Tipo Folgore byla vytvořena tak, aby poskytla moderní a čistý vzhled. Trojzubec Maserati je přirozeně nápadný na kuželovité přídi vozu a je doplněn logem Maserati Corse s italskou trikolórou umístěným na obou stranách přepážky rámu. Gen3 bude dosud nejrychlejším vozem Formule E, s předními a zadními pohonnými jednotkami dodávajícími 600 kW rekuperační energie a s 95% energetickou účinností, která umožňuje, aby více než 40 % energie použité při závodě pocházelo pouze z rekuperačního brzdění. Znalost závodního okruhu, technologie a software používané ve Formuli E jsou klíčovou součástí této schopnosti soutěžit a s blížícím se představením řady Folgore se přenesou do špičkových silničních vozů Maserati.

Maserati Tipo Folgore brzy zamíří do španělské Valencie na předsezónní testy, než se 14. ledna 2023 vydá na okruh Autodromo Hermanos Rodriguez City v Mexico City, kde otevře kalendář 17 závodů a začátek průlomové sezóny v nové éře elektrických závodů.

03_Maserati Tipo FolgoreFacebook

Nejčtenější

Nahoru