Lexus představil v Goodwoodu elektrický sportovní koncept

Lexus na Festivalu rychlosti v Goodwoodu ve Velké Británii představil svoji elektrifikovanou přítomnost a budoucnost v podobě radikálně pojatého koncepčního modelu Lexus Electrified Sport Concept. Ten se vůbec poprvé objevil mimo Japonsko, kde jej v prosinci 2021 odhalil Akio Toyoda, prezident společnosti Toyota Motor Corporation.

Lexus_Shot02_1

Britský magazín Auto Express jej označil za „čistě elektrického nástupce supersportu LFA této japonské značky“ se stylistickým ztvárněním, které „skutečně dokáže nadchnout“. Za „duchovního nástupce LFA“ označil koncept i magazín Autocar, a to s poznámkou, že Lexus zkušenosti získané vývojem konceptu využije v dalších budoucích elektrických modelech „na cestě akcentující dynamický charakter této značky“.

Lexus Electrified Sport Concept je vizí budoucího čistě elektrického vysoce výkonného modelu. Jeho stylistické ztvárnění, za nímž původně stálo kalifornské designové studio CALTY značky Lexus, přináší smělé proporce a nízkou světlou výšku, zatímco výkonové možnosti elektrického pohonu a polovodičové bateriové technologie by měly přinést akceleraci na 100 km/h v čase jen mírně přes dvě sekundy a dojezd přes 700 km.

Lexus_Shot01_0

Efektní spojení designu a jízdních schopností se odkazuje na vzhled i charakter supersportu Lexus LFA V10, jenž při své premiéře na Festivalu rychlosti před 10 lety rovněž vzbudil senzaci.

Lexus_Shot03_2Facebook

Nejčtenější

Nahoru