V důsledku koronaviru klesl počet dopravních nehod

Nehody jsou letos ale vážnější a na silnicích zemřelo o pětinu více lidí než vloni. Podle statistiky nehodovosti, kterou měsíčně zveřejňuje Policie ČR, došlo v březnu ke snížení počtu nehod v porovnání s dalšími měsíci letošního roku. Velký vliv má samozřejmě stále trvající nouzový stav a omezení dopravy v důsledku pandemie koronaviru.

nehoda1

V prvním čtvrtletí roku 2020 Policie České republiky šetřila 21 506 dopravních nehod, při kterých bylo 103 osob usmrceno, 279 osob zraněno těžce a 3 989 osob zraněno lehce. Dětská dopravní nadace (DDN), která pomáhá dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách, i přesto eviduje nové případy pomoci. Důvodem jsou fatální důsledky nehod, kdy v prvním čtvrtletí zahynulo o 17% více lidí než v loni.

Letošní březen byl jednoznačně nejpozitivnějším měsícem letošního roku, co se do počtu nehod týká. Policie České republiky šetřila 6 135 dopravních nehod, což je o 17% méně než v únoru a dokonce o 23% méně než v lednu. I přes tento fakt byly bohužel nehody vážnější a nedošlo k poklesu počtu usmrcených osob na českých silnicích, jak by se dalo očekávat.

V prvním čtvrtletí roku 2020 dosáhla celková hmotná škoda odhadnutá policisty na místě dopravní nehody 1 372,5 milionů Kč. Počet dopravních nehod ve sledovaném období je za posledních pět let nejnižší, i přesto, že zemřelo 103 lidí. Od roku 1980 byl nejnižší počet úmrtí v roce 2017 (86) a naopak nejvyšší v roce 1994 (305). Obětí nehod se nejčastěji stal řidič motorového vozidla (43%) a chodec (26%).

Cílem Dětské dopravní nadace je zejména finančně pomáhat dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách a také těm dětem, které mají v důsledku dopravní nehody trvalé zdravotní následky. Nadace od svého založení poskytla dětem již téměř 12 milionů korun, a to zejména na studium, zdravotní rehabilitaci, pobyty v přírodě a k udržení životního standardu.Facebook

Nejčtenější

Nahoru