e-SALON v Letňanech ukáže v listopadu automobilovou budoucnost

Podzimní světový autosalon ve Frankfurtu ovládla elektrizovaná auta. Porsche představilo svou novinku Taycan se zrychlením na stovku za 2,8 sekundy, Volkswagen svůj revoluční elektromobil ID.3. Také Česká republika má svou prestižní akci pro mobilitu budoucnosti s názvem e-SALON na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany. V listopadu se tam už podruhé představí nejen auta do zásuvky, ale i elektrické motorky, kola, letadla, člun i dobíjecí infrastruktura. Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

2019 - Nouvelle Renault ZOE

Desítky tisíc lidí už si letos v Evropě pořídily novinkový model americké automobilky Tesla s označením 3. Stal se díky tomu nejprodávanějším elektromobilem na starém kontinentu. Nepochybně bude i jednou z obletovaných hvězd podzimního e-SALONu. Automobilka Renault přiveze novou generaci elektromobilu ZOE, která se na trh dostane až na přelomu roku. Korejská KIA se chystá pochlubit novinkovými elektromobily e-Niro a e-Soul. Audi ukáže nejen model e-tron, ale i plug-in hybrid Audi Q5 TFSI e.

Škoda chystá elektrickou ofenzivu

Domácí automobilka očekává, že podíl elektrifikovaných aut na celkovém prodeji bude do roku 2025 asi 25 procent. Heslo e-mobilita proto bude silně rezonovat i na stánku okřídleného šípu. Škodovka se pochlubí prvním sériově vyráběným elektromobilem Citigoe iV i hybridem Superb iV.

Škoda Citigoe iV 1

K e-SALONu patří testovací jízdy

S novinkami na elektrický pohon se budou moci návštěvníci seznámit i při testovacích jízdách. „Velkým tahákem prvního ročníku e-SALONu byly právě zkušební jízdy. Ty budou ještě rozšířeny. Své zázemí budou mít v hale 6, kde bude k dispozici i 10 nabíječek od společnosti Nimble Energy. Valeo v hale předvede také samoparkovací systémy aut. A v hale 2D a hale 1 si na své přijdou při testovacích jízdách fanoušci elektromotorek, elektrokol a dalších vozítek na alternativní pohon,“ připomíná ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Letadla i loď na baterky  

Lákadlem pro návštěvníky bude i prezentace elektrifikovaných letadel a také prvního elektrického člunu v České republice s názvem KEEL CRAFT. Loď s exkluzivním designem měří 6,2 metru a pojme pět lidí.

Součástí výstavy ale budou i doplňky, služby, aplikace a legislativa spojené s alternativními pohony dopravních prostředků. „Připravena bude také konference zaměřena na inteligentní ekologickou dopravu ve městech, ale také například na čistou mobilitu v zemích V4,“ doplňuje Jana Nosálová.

Kia e-Soul und e-Niro

Skupina ČEZ na veletrhu

Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, Skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje již 10 let. Provozuje největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 150 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně Skupina ČEZ nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

Výstava, kterou společně pořádají společnost ABF a televize Prima, se bude konat ve dnech 14. – 17. listopadu 2019 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.Facebook

Nejčtenější

Nahoru