Jan Kopecký se Škodou zvítězil ve WRC 2

Tým Škoda Motorsport zopakoval na Španělské rally své dvojité vítězství z roku 2015. Po dramatickém duelu dlouhém 321,08 km tentokrát triumfovali čeští šampioni Jan Kopecký/Pavel Dresler s náskokem 15,3 sekundy před druhou tovární posádkou Pontus Tidemand/Jonas Andersson. Loni vyhrál tuto náročnou zastávku v kalendáři FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2) Tidemand před Kopeckým.

sp_6941
Duel obou továrních jezdců o vítězství byl jako jízda po horské dráze pocitů a během čtyř dnů nadchl desetitisíce fanoušků u tratí v okolí Costa Dorada. Po úvodní zkoušce ve čtvrtek na mokrých ulicích milionové metropole Barcelony se vedení nejprve ujal Jan Kopecký. V pátek lilo jako z konve a jeho týmový kolega Pontus Tidemand si na bahnitých šotolinových tratích zajistil vedoucí pozici. Ovšem jeho náskok pouhé 3,0 sekundy v sobotu na asfaltu rychle zmizel – Kopecký získal zpět první místo i přes defekt pneumatiky a nastupoval do finálového dne s náskokem 14,3 sekund. Zde 34letý jezdec úspěšně odvrátil poslední Tidemandovy útoky a s obrovskou radostí oslavil svůj triumf.

V obou zbývajících soutěžích sezóny ve Velké Británii a v Austrálii mají i nadále tři piloti s vozy Škoda šanci na zisk mistrovského titulu ve WRC 2. Teemu Suninen dojel ve Španělsku s vozem Fabia R5 soukromého týmu na pátém místě a je se 103 body nadále na druhém místě celkové klasifikace. Za ním následují oba tovární jezdci Esapekka Lappi (82) a Jan Kopecký (80). Oba jezdci týmu Škoda Motorsport ovšem absolvovali v sezóně teprve pět soutěží a mají tak ještě dvě možnosti získat vždy 25 bodů za vítězství. Suninen naopak může bodovat už jen jednou. Všichni kandidáti na titul se přímo utkají při Rally Velké Británie (27. až 30. října). Vedoucí jezdec WRC 2 Elfyn Evans (120 bodů) již absolvoval všech sedm soutěží sezóny, v nichž může sbírat body do celkové klasifikace.