Kalendář Pirelli slaví 50. vydání. Fotil ho samouk Prince Gyasi.

Začal svou kariéru fotografováním na chytrý telefon a nyní je vyhledávaným vizuálním umělcem, který se ujal jedné z nejprestižnějších publikací v oblasti fotografie a módy, focení každoročního ikonického kalendáře. Jubilejní vydání představuje eklektickou sestavu hvězd vybraných pro jejich osobní vliv a spojení s jeho autorem, Princem Gyasim.

  Prince Gyasi - Pirelli kalendář

Prince Gyasi, umělec narozen v Ghaně, který se proslavil svými živými a působivými snímky pořízenými převážně v jeho rodném městě Accra, se stal autorem jubilejního 50. vydání kalendáře Pirelli pro rok 2024. Od jeho prvního uvedení v roce 1964 se Pirelli kalendář stal symbolem vysoce uměleckých fotografií spojených s estetikou a krásou.
backstage zdroj Pirelli.com

Pozoruhodná sestava královských hodnostářů a modelek

Jeho Veličenstvo Otumfuo Osei Tutu II, král západoafrické historické říše Asante a světově známá modelka Naomi Campbell. To jsou asi nejvíce ikonické tváře, které se objeví v kultovním kalendáři pro nadcházející rok.

Společně s nimi to budou i známí autoři. Margot Lee Shetterlyová, autorka knihy Hidden Figures: The American Dream and the Untold Story of the Black Women Who Helped Win the Space Race, spisovatelka Amanda Gormanová, která na inauguraci prezidenta USA Joea Bidena v roce 2021 přednesla svou báseň The Hill We Climb či britský spisovatel, režisér, zpěvák a hudební producent Jeymes Samuel.

Z filmových pláten známé legendy jako britský herec a DJ Idris Elba, hvězda několika filmů včetně Thora; herečka Angela Bassett, držitelka Zlatého glóbu za ztvárnění Tiny Turner ve filmu What’s Love Got to Do with It a film Black Panther: Wakanda Forever a nigerijská zpěvačka, skladatelka a herečka Tiwa Savage, známá jako královna afrobeatu.

Prince Gyasi je ve svých 28 letech jedním z nejmladších fotografů, kteří fotografovali kultovní kalendář. Jeho múzy byly vybrány pro jejich vliv na jeho život a myšlení, přičemž Gyasi jednoduše poznamenal: „někteří z nich jsou přátelé a cítil jsem se, jako bych pracoval s rodinou, protože nás na place spojovalo pouto.“

Většina tváří kalendáře se sešla na třídenním londýnském focení, které doprovázely živé sety DJs Juls, JAE5, Tiffany Calver a Mercedes Benson. Kromě vlasů od Poleona se všem dostalo odborné péče stylistky celebrit Olaoluwy Ebiti a londýnské vizážistky Maty Marielle a jejich týmů.

Kalendář 2024 je 60. ročníkem publikace, která byla založena v roce 1964. Gyasi se za objektiv postavil po Emmě Summertonové, jejíž výhradně ženský kalendář na rok 2023 nesl název Love Letters to the Muse (Milostné dopisy múze), a po kalendáři Bryana Adamse s hudební tematikou na rok 2022. Mezi další fotografické velikány, kteří kalendář nafotili, patří Richard Avedon, Helmut Newton a Annie Leibovitzová.

Foto: Pirelli

 Facebook

Nejčtenější

Nahoru