Ford slaví 30 let na českém trhu. Blahopřejeme.

V letošním roce uplynula již celá tři desetiletí od okamžiku, kdy Ford vstoupil na český trh prostřednictvím oficiálního zastoupení. Na oslavu kulatého výročí uspořádala Ford Motor Company coby americká společnost galavečer ve vile Otto Petschka, která již od roku 1945 slouží jako rezidence velvyslance Spojených států amerických.

Ford Explorer

Za 30 let prodal Ford v České republice více než 360 tisíc vozidel. Ford se mnohokrát stal nejúspěšnějším dovozcem nových automobilů – v letech 2007 až 2011 dokonce pětkrát za sebou. Zároveň je za celých 30 let nejúspěšnějším prodejcem lehkých užitkových vozidel v ČR.

„Za 30 let jsme urazili dlouhou cestu a těší nás, že dnes je značka Ford vnímána českou laickou i odbornou veřejností tak pozitivně,“ řekl Libor Beneš, Country Manager pro Českou republiku. „Do čtvrté dekády našeho působení na zdejším trhu vstupujeme s velice silným a rozmanitým produktovým portfoliem, které pokrývá mnoho karoserií a typů pohonu od mild-hybridu ve stylovém kompaktním SUV Puma, přes hybridní a plug-in hybridní motorizace například ve Fordu Kuga, až po čistě elektrické modely Mustang Mach-E či užitkový E-Transit. Zároveň se ovšem nezříkáme našeho amerického dědictví, a tak v naší nabídce zákazníci nadále najdou klasické americké legendy Mustang a Bronco, nebo speciality jako Ranger Raptor, pick-up zkonstruovaný ke sportovní jízdě mimo zpevněné komunikace.“

Již v roce 2024 bude Ford nabízet hned devět plně elektrických modelů. Jedná se o úspěšný a již prodávaný Mustang Mach-E, nový sportovní crossover, elektrickou Pumu a také elektrické verze všech řad rodiny Transit – E-Transit Courier, E-Transit Custom, E-Tourneo Custom, E-Tourneo Courier a velký E-Transit, který se již zabydluje ve vozových parcích českých zákazníků. Nejaktuálnější elektrickou novinkou je nový Explorer, jenž bude oficiálně uveden na český trh během letošního podzimu.

Ford Explorer

Předpremiéra elektrického dobrodruha

Nový Explorer, na dobrodružství připravený elektromobil kategorie SUV, bude mít oficiální českou premiéru na listopadovém veletrhu E-Salon. Hosté galavečera v rezidenci amerického velvyslance si ho ale mohli prohlédnout v exkluzivní předpremiéře již ve středu 13. září.

Plně elektrický Explorer byl zkonstruován v Německu, kde se bude také vyrábět. Celé posádce nabízí vynikající digitální uživatelskou zkušenost. K nejzajímavějším novým prvkům výbavy patří rozměrná pohyblivá dotyková obrazovka SYNC Move, online infotainment s prémiovým audiosystémem, bezdrátová integrace aplikací a pokročilé asistenční technologie. První vozy budou zákazníkům dodány v létě 2024.

Foto: FordFacebook

Nejčtenější

Nahoru