Příběh modelu Ford Mustang GTD pokračuje, v Evropě bude brzy ke koupi

Ford se chystá do Evropy přivézt nejdokonalejší a nejodvážnější Mustang všech dob. Mustang GTD, který bude mít premiéru na závodě 24 hodin Le Mans, vyjede také na evropské silnice za účelem testování, které připraví půdu pro oficiální měřený čas na slavném okruhu Nürburgring Nordschleife ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024.

Mustang GTD on Track 4 (1)

„Mustang GTD jsme intenzivně testovali v Severní Americe, včetně okruhů na Sebring International Raceway a Virginia International Raceway. To vše sloužilo k vytvoření vozu, který dokáže zajet kolo na Nürburgringu pod sedm minut,“ řekl hlavní programový inženýr Mustangu GTD Greg Goodall. „Dalším krokem je přesun na evropské silnice a cílené testování na Nürburgringu před měřenou jízdou, která se uskuteční později v tomto roce.“

Mustang GTD bude po svém evropském debutu v Le Mans pokračovat účastí na závodech 24 hodin Spa a Festivalu rychlosti v Goodwoodu. První vystoupení Mustangu GTD v Evropě doprovodí nový online seriál příběhů, který se bude věnovat komponentům a technice, díky nimž je tento Mustang superautomobilem, a to pomocí realistických počítačem generovaných renderů, které budou ilustrovat špičkové zavěšení a přeplňovaný motor V8, jehož cílem je výkon přes 800 koní, a další komponenty.

Mustang GTD on Track 3 (1)

Vstup Mustangu GTD do Evropy přichází v době přípravy na zahájení příjmu žádostí od potenciálních majitelů vozů na tomto kontinentu. Přihlašovací okno pro severoamerické zákazníky se uzavřelo 21. května, kdy se o koupi Mustangu GTD modelového roku 2025 nebo 2026 přihlásilo více než 7 500 zájemců. Tito žadatelé pokrývají široký průřez zájmů, mezi nimiž je na prvním místě motoristický sport. Více než 20 % návštěvnosti webových stránek s přihláškami na Mustang GTD pochází z komunity motoristického sportu. A mezi jednotlivými žadateli je každý čtvrtý majitelem vozu Mustang, zatímco každý pátý uvádí, že vlastní konkurenční vůz s podobnou úrovní výkonu.

Mustang GTD on Track 1

„S Mustangem GTD jsme se rozhodli postavit silniční závodní vůz se srdcem Mustangu a vůlí porazit nejlepší evropské vozy. Od chvíle, kdy jsme otevřeli přihlášky pro severoamerické zákazníky, vidíme, že zákazníci na tuto motivaci reagují,“ řekl Jim Owens, manažer značky Mustang GTD. „Ať už vlastní konkurenční sportovní vůz, nebo mají ve stáji jiný Mustang, zaznamenávají závodní výkony Mustangu GTD.“

Další informace o procesu přijímání evropských žádostí budou zveřejněny v červnu.

Mustang GTD on Track 2 (1)

Zdroj a foto: FordFacebook

Nejčtenější

Nahoru