Maserati ukázalo FTributo Special Edition na oslavu Marie Teresy De Filippis

Sportovní DNA značky Maserati inspirovala novou speciální edici dostupnou pro Ghibli a Levante: nová speciální edice FTributo vzdává hold Marii Terese De Filippis a jejímu příběhu odvahy. Maria Teresa byla první ženou, která se kvalifikovala na Grand Prix formule 1, a to na palubě Maserati 250F.

Maserati Ghibli - FTributo Special Edition (9)

Houževnatý duch Marie Teresy De Filippis a nadčasový odkaz na závodní svět Trojzubce inspirovaly nový FTributo Special Edition, limitovanou sérii dostupnou pro Ghibli a Levante ve dvou exkluzivních barvách – Arancio Devil a Grigio Lamiera.

Speciální edice posouvá sportovní charakter na novou úroveň díky svým poutavým detailům a sportovní estetice. Dokonce i exteriér jasně připomíná příval adrenalinu na trati. Arancio Devil je speciální sytě oranžová barva, kombinující pulzující energii a troufalost, na připomínku přezdívky Marie Teresy, „Ďábelka“.

Maserati Ghibli - FTributo Special Edition (3)

Naopak šedá je inspirována tratí, skutečným „domovem“ značky Maserati, kde Trojzubec sklízí vítězství a podává svůj nejlepší výkon.

Maserati Ghibli - FTributo Special Edition (10)

Exteriér v barvách Arancio Devil dotváří u Levante FTributo 21palcová kola Anteo a 21palcová kola Titano u Ghibli FTributo, kola jsou v nové barvě Grigio Opaco.  Detaily ráfku kola jsou v kobaltově modré barvě, včetně specifického odznaku na blatníku a loga trojzubce na C-sloupku.

U karoserie Grigio Lamiera se barva kol mění na lesklou černou, zatímco detaily, specifický odznak a logo trojzubce jsou v kontrastní oranžové. Po vstupu do kabiny přebírá barevné tóny exteriéru kobaltově modré prošívání v kombinaci s černou nebo oranžovou a přírodní usní PienoFiore (Full-Grain).

Maserati Ghibli - FTributo Special Edition (13)

V říjnu 1955 se De Filippis zúčastnila 39. ročníku Targa Florio s vozem Maserati A6GCS (sdíleným s Luigim Belluccim). Celkově obsadila deváté místo (čtvrté ve třídě dvoulitrů). To byl zlom, který ji vedl od jedné výzvy ke druhé, k boření konvencí a k tomu, aby se stala první ženou, jež v roce 1958 závodila ve formuli 1, opět v Maserati.

O 67 říjnů později oslavuje FTributo Special Edition sportovní dědictví Maserati a jeho revoluční vítězství na okruhu. Elegance, extrémní výkon a sportovní charakter obnovují vítězné spojení Maserati a Marie Teresy De Filippis. Příběh houževnatosti, odvahy a troufalosti. Schopnosti postavit se tváří v tvář výzvám, soutěžit a vyhrávat – na trati i mimo ni – a odhodlaně se dívat dopředu do budoucnosti.Facebook

Nejčtenější

Nahoru