Síť AAA Auto zveřejnila rekordní výsledky prodejů od ledna do září 2022

Skupina AURES Holdings, provozovatel sítě autocenter AAA AUTO, Mototechna, Auto Diskont a Driverama, za 9 měsíců letošního roku prodala 69 100 aut. To je oproti stejnému období loňského roku růst o 6,7 %. Z celkového objemu se 38 100 automobilů prodalo v České republice, 14 400 vozů na Slovensku, 15 400 v Polsku a 1 200 v Německu. Skupina také otevřela novou pobočku v polské Poznani a přesouvá autocentrum v Ústí nad Labem na novou lokalitu s větší kapacitou. V těchto dnech také AURES Holdings spustil nový systém pro řízení svých obchodních procesů, jehož cílem je zrychlení služeb pro zákazníky.

smart

„Dosavadní výsledky prodejů za devět měsíců letošního roku jsou pro nás zatím nejlepší v naší třicetileté historii, kterou si v letošním roce připomínáme. Oproti loňskému roku jsme za stejné období prodali o 4 350 vozů více, a to přes všechny faktory, které celkově na ekonomiku působí, jako je inflace, dozvuky covidu, nedostatek nových vozů a válka na Ukrajině. Našemu dobrému prodejnímu výsledku jistě pomáhá i to, že se podle našich statistik na rozdíl od ostatního zboží ceny ojetých vozů už od dubna prakticky nezvedají,“ říká Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings.

Top 10 nejprodávanějších modelů vozů v síti AAA AUTO v ČR, Polsku a SR

Leden – říjen 2022

  Česká republika Polsko Slovensko
1. Škoda Octavia Opel Astra Škoda Octavia
2. Škoda Fabia Ford Focus Škoda Fabia
3. Škoda Superb Opel Insignia Volkswagen Passat
4. Volkswagen Passat Dacia Duster Volkswagen Golf
5. Volkswagen Golf Volkswagen Passat Kia Ceed
6. Ford Focus Škoda Octavia Škoda Superb
7. Hyundai i30 Kia Sportage Kia Sportage
8. Kia Ceed Renault Megane Hyundai i30
9. Hyundai Tucson Nissan Qashqai Opel Astra
10. Škoda Karoq Hyundai i30 Hyundai Tucson

V rámci inovací skupina dokončila projekt AURES Core Business Systems (ACBS) na řízení zákaznického procesu. „Za tímto projektem je 2,5 roku práce týmu 40 lidí. Náklady na vývoj systémy dosáhly 70 milionů korun. Spuštění ACBS bude znamenat výrazné zrychlení procesů výkupu a prodeje aut pro zákazníky,“ řekla Karolína Topolová.

V oblasti ESG se skupina zejména soustředí na aktivity v oblasti ochrany životního prostředí. V červenci AURES Holdings získal certifikát systému řízení ochrany životního prostředí ISO 14001. „Postupně se také v naší flotile prosazují plně elektrická vozidla, což souvisí s naším cílem snížit emise výfukových plynů u prodaných vozů do roku 2025 ve srovnání s rokem 2018 o 40 %. Mimochodem, tento cíl se daří plnit velmi rychle, protože již nyní jsme tyto emise snížili o 21 %. V rámci naší skupinové ESG strategie také chceme, aby do roku 2025 bylo alespoň 40 % firemních vozů hybridních nebo plně elektrických,“ uvedla Karolína Topolová. „S cílem snižování uhlíkové stopy také souvisí náš plán rozvoje fotovoltaiky. V první fázi bychom v příštím roce rádi zprovoznili tři fotovoltaické elektrárny na našich pobočkách v Praze, Brně a v Piasecznu u Varšavy. Celková plocha osazená fotovoltaickými panely bude téměř 3 000 m2. Jejich celkový výkon ve špičce by měl dosáhnout zhruba 580 kilowattů.“ 

Od července tohoto roku se AURES Holdings stal oficiálním automobilovým partnerem jednoho z nejlepších fotbalových klubů v Česku – SK Slavia Praha. Klubu společnost poskytla 30 vozů z nabídky značek Mototechna a Mototechna Drive. Smlouva o partnerství je podepsána na dva roky s opcí. Třicítka je v tomto partnerství téměř magickým číslem, protože AURES Holdings oslavil 30 let na trhu a Slavia na podzim oslaví 130 let od svého založení.

 Facebook

Nejčtenější

Nahoru