Značka Alpine vstupuje na český trh

Dnes byl v Praze představen nový francouzský sportovní vůz značky Alpine, který právě vstupuje na náš trh. Po úspěšném roce 2021 s velmi silným nárůstem objemu prodeje (+74 %, 2 659 prodaných kusů) pokračuje Alpine ve svém mezinárodním rozvoji v rámci Renaulution. Byli jsme u toho a přinášíme první snímky vozu Alpine A110.

smart

Alpine A110 vychází ze stejných technických principů, které před 66 lety definoval zakladatel Jean Rédélé a které se od té doby používají ve všech vozech pro silniční provoz i pro soutěže. Vozy  odvozují své výkony od kompaktních rozměrů a pečlivě dbají na hmotnost, aby dosáhly nejlepšího poměru výkon/hmotnost ve své třídě. Díky této rovnováze se nabízí vozidlo s jedinečným zážitkem z jízdy pro řidiče všech úrovní, a to i při každodenní jízdě.

Společnost Alpine přichází do České republiky s novou výrobní řadou A110. Každá ze tří verzí nabízí tři odlišné, avšak autenticky „alpské“ zážitky z jízdy. Vozy jsou poháněny čtyřválcovým turbomotorem o objemu 1,8 l, který je spojen se sedmistupňovou automatickou převodovkou Getrag s dvojitou mokrou spojkou.

Alpine A110 je vstupní branou do „alpského“ světa. Kombinace „alpského“ podvozku a motoru o výkonu 252 koní poskytuje potěšení z jízdy připomínající Berlinette. Lehký, přesný a živý vůz A110 je agilní a dynamický za všech okolností.

Alpine A110 GT je sportovní kupé řady Grand Touring. Motor o výkonu 300 koní ve spojení s podvozkem „Alpine“ má představovat ideální spojení výkonu a komfortu. Díky své všestrannosti a eleganci je A110 GT sportovním vozem pro každodenní cesty i pro cestování na dlouhé vzdálenosti.

Alpine A110 S je na vrcholu nabídky a zaměřuje se na výkon. „Sportovní“ podvozek plně využívá potenciál motoru o výkonu 300 koní. V srdci má sportovní charakter, na přání dostává semi-slick pneumatiky a specifickou aerodynamickou sadu vhodnou pro uspokojení řidičů, kteří hledají ostřejší pilotáž zejména na okruhu.

smart

Trochu historie. Společnost Alpine založil v roce 1955 Jean Rédélé, mladý muž s vášní pro závodění. Svou společnost pojmenoval po svém oblíbeném závodišti: Alpy. Když byl v roce 1962 představen první silniční vůz A110, společnost se začala rozvíjet. V této době společnosti Alpine a Renault úzce spolupracovaly a vozy Alpine se prodávaly a servisovaly v prodejnách Renault. Počátkem 70. let se Alpine stala významnou silou ve vrcholných soutěžích rallye. V roce 1971 se Alpine poprvé umístila na prvních třech příčkách na slavné Rallye Monte Carlo a v roce 1973 znovu.

V témže roce se stal vítězem mistrovství světa v rallye. Současně se zvýšil prodej silničních vozů Alpine. Společnost Alpine postavila v roce 1969 v Dieppe speciální továrnu – na stejném místě, kde se dnes vyrábí model A110 – a v roce 1971 zahájila výrobu modelu A310. O dva roky později kupuje společnost Alpine skupina Renault. Nejslavnějšího triumfu v motorsportu dosáhla Alpine v roce 1978, kdy vyhrála závod 24 hodin Le Mans.

V 70. a 80. letech továrna pokračovala ve výrobě inovativních silničních vozů, včetně modelů A310 V6 a GTA. Výroba Alpine byla definitivně ukončena v roce 1995. V roce 2017 značka představila nový model A110. V roce 2021 se společnosti Alpine Cars, Renault Sport Cars a Renault Sport Racing spojily pod vlajkou Alpine a staly se značkou Skupiny Renault pro inovativní, autentické a exkluzivní sportovní vozy.

smart

A budoucnost? Do roku 2026 chce značka přejít od jednoho modelu se spalovacím motorem ke třem 100% elektrickým modelům, a uvede na trh

  • 100% elektrický sportovní kompaktní vůz (segment B) založený na platformě Alliance CMF-B EV,
  • 100% elektrický crossover GT (segment C) založený na platformě CMF-EV Alliance,
  • 100% elektrický nástupce modelu A110 vyvinutá ve spolupráci s Lotusem.Facebook

Nejčtenější

Nahoru