Jaguar F-Type Heritage 60 Edition je v ČR

V roce 2021 oslavila značka Jaguar šedesáté výročí legendárního modelu E-Type. V oddělení speciálních operací Jaguar Land Rover (SVO) vznikla proto limitovaná edice současného nástupce E-Typu, sportovního modelu F-Type. Její unikátnost potvrzuje počet kusů, který experti vyrobili: 60 celosvětově. Jeden v nich nyní dorazil do České republiky, a to do pražského autosalonu Dajbych.

DSC08657

Limitovaná edice vycházející z modelu F-Type R s pohonem všech kol a motorem o výkonu 575 koní. Výroční specifikace zahrnuje barvu Sherwood Green převzatou z původní nabídky barev pro model E-Type. Zákazníci si naposledy mohli tento odstín objednat v šedesátých letech. V interiéru najdete dvoubarevné (Caraway a Ebony) čalounění interiéru kůží Windsor, které v běžné nabídce pro F-Type není k dostání. Součástí výbavy jsou také exkluzivní leskle černé nebo chromové detaily odkazující do historie, stejně jako dvacetipalcová kovaná kola v provedení Diamond Turned Gloss Black s černými brzdovými třmeny a leskle černými i chromovými exteriérovými detaily. Edice Heritage 60 zahrnuje speciálně upravené materiály v interiéru, jako například hliníkový dekor středové konzole inspirovaný modelem E-Type. Výročí připomínají také prahové lišty, pamětní plaketa SV Bespoke a speciální koberečky. Upomínková plaketa E-Type 60 je shodná s plaketou použitou pro šest limitovaných párů renovovaných modelů E-Types motorem o objemu 3,8 litru z edice 60 Collection od divize Jaguar Classic.
Jediný exemplář v České republice je provedení coupé. Od začátku dubna 2022 je k vidění v autosalonu Dajbych na Praze 5.

DSC08653

Nový Jaguar F-TYPE R představený minulý rok v prosinci, ze kterého F-TYPE Heritage 60 Edition vychází, využívá pohon všech kol a pro větší zážitek z jízdy také přepracované tlumiče, stabilizátory a klouby zadního zavěšení. Výkon 575 koní a vrchol točivého momentu 700 Nm obstarává vidlicový osmiválec Jaguar přeplňovaný kompresorem. Sprint z nuly na 100 km/h trvá pouze 3,7 sekundy, zatímco nejvyšší rychlost je elektronicky omezená na 300 km/h.

Každý exemplář z Heritage 60 Edition je postaven v závodu Castle Bromwich značky Jaguar ve Spojeném království a následně je dokončen odborníky týmu SV Bespoke v centru Jaguar Special Vehicle Operations sídlícím ve Warwickshire.

DSC08642Facebook

Nejčtenější

Nahoru