Opel Combo Life – první jízda

Dodávky v osobní verzi procházejí renesancí a stávají se z nich velmi komfortní rodinná auta, která nabídnou především pohodlí a dostatek prostoru, stranou nezůstává ani bezpečnost, která je pro rodinu dalším důležitým měřítkem. Vaším novým rodinným přítelem se teď může stát zcela přepracovaný model Opel Combo Life.

2007575-813vykaaqu-whr

Je to už pátá generace a má za sebou více než třicetiletou historii. První model se světu předvedl v roce 1986, předchůdce přicházející novinky byl na trhu od roku 2011. Specialitou nové generace je fakt, že už od počátku byl postaven jako osobní verze. Důvod je nasnadě. Nárůst registrací v tomto segmentu je za několik posledních let skoro třicet procent a mimo jiné tu existuje také velký benefit, z něhož může Opel těžit, a to dlouholeté zkušenosti společnosti PSA, která se značkami Peugeot a Citroën drží v Evropě téměř třetinový podíl na prodejích vozů tohoto typu. Nový model se v prodeji objevil v polovině července. První auta pak zákazníci převezmou zhruba koncem září.

2007584-1ta6umku8p-whr

Opel nabídne zákazníkům dvě verze – krátkou (4,4 m) a dlouhou (4,75 m), přičemž obě jsou v nabídce s pěti nebo sedmi sedadly. Rodinné využití předurčují mimo jiné také Isofixy, které jsou v druhé řadě sedadel připravené hned pro tři autosedačky. Vnitřní prostor by měl být rovněž velkorysý, což naznačuje i rozvor, který je pro kratší verzi 2,79 a pro delší 2,98 m. Velké prosklené plochy a volitelné panoramatické střešní okno přispívá k lepší pohodě na palubě. Základní zavazadlový prostor (pět sedadel) pojme 597 litrů nákladu, do dlouhé verze naložíte předměty délky až tři metry. Druhé dveře jsou posuvné, okno ve víku zavazadelníku se dá samostatně vyklápět.

Více se dozvíte v aktuálním vydání časopisu AutoforDrive, který je právě na stáncích.

 Facebook

Nejčtenější

Nahoru