Autosalon v Ženevě otevřel pro veřejnost

Dnes se oficiálně pro veřejnost otevírají brány nejvýznamnějšího autosalonu v Evropě, na němž automobilky představují aktuální novinky pro další sezónu. Již tradičně se k ženevské International Motor Show upíná pozornost všech profesionálních i laických zájemců o automobilovou techniku a letošní 88. ročník není výjimkouŽenevské novinky se totiž mohou již do čtyř měsíců objevit v autobazarech.

SKODA-FABIA-3

Do podoby českého trhu ojetých vozidel nepochybně promluví především třetí generace Škody Fabia, jejíž premiéru v Ženevě napjatě očekávali nejen čeští návštěvníci. Fabia je v síti českých autobazarů dlouhodobě jedním z nejprodávanějších modelů. Design letošního modelu, který se podle názoru řady odborníků povedl nejlépe ze všech nových modelů celé skupiny Volkswagen, by mohl zájem zákazníků ještě zvýšit.

Trh nepochybně ovlivní také sedmička finalistů ankety Evropské Auto roku (COTY), jejíž výsledky byly na autosalonu slavnostně vyhlášeny, a její vítěz kompaktní SUV Volvo XC40. Totéž se týká premiér letošního ročníku – od třetí generace modelu Kia ceed přes Peugeot 508, hybridní Toyota Auris, nové BMW X4 až třeba po Volvo V60. „V případě úspěchu těchto novinek se velmi rychle na českém trhu vytvoří poptávka po jejich ojetinách. V případě, že však úspěšné nebudou, bude o to víc žádána jejich současná řada, respektive alternativní modelové řady,“ řekla Karolína Topolová z AAA Auto. „I v Ženevě je velkým tématem elektromobilita, nicméně na výrazný průnik elektromobilů na trh ojetých automobilů si ještě musíme počkat,“ dodala.

Ženevský autosalon se po dvou dnech pro profesionály dnes otevírá i pro veřejnost. Bude otevřen každý den až do 18. března od 10:00 do 20:00 (o víkendech od 9.00 do 19.00). Vstupenka pro dospělého návštěvníka je na místě v prodeji za 16 CHF.

 Facebook

Nejčtenější

Nahoru