MG4 XPower jsme vyzkoušeli na polygonu v Mostě

Polygon Most hostil čínský elektromobil a odvážné novináře, kteří měli chuť projet nový MG4 ve verzi XPower. Tento vůz sice na první pohled vypadá jako lehce přiostřený základní hatchback, ale při pohledu na technické údaje se leckomu začne tajit dech. Tenhle elektromobil totiž dokáže vystřelit na 100 km/h za pouhých 3,8 vteřiny. Stejně jako každá jiná verze MG4 je i provedení XPower založené na nové platformě MSP. Využívá ovšem dva elektromotory, kdy ten přední disponuje výkonem 150 kW a ten zadní nabízí maximum 170 kW. Celkový systémový výkon tak je překvapivých 320 kW (435 koní) a točivý moment vrcholí hodnotou 600 Nm.

_HK_0410

XPower je historicky nejvýkonnějším modelem značky. Při jízdě vůz používá zadní elektromotor, pokud to ale okolnosti vyžadují, ten přední se připojí během 200 milisekund. V rámci technických změn došlo u modelu MG4 XPower také k úpravě podvozku. U zadního elektromotoru se v případě značky MG vůbec poprvé objevuje elektronicky řízený diferenciál, který je součástí systému Dynamic Cornering Control System. Nově naladěné jsou také tlumiče a pružiny, posilovač řízení má ostřejší převod a tužší jsou rovněž stabilizátory. Celkově je podvozek oproti ostatním verzím tužší o 25% vpředu a o 10% vzadu. Stranou zájmu techniků nezůstaly ani brzdy. MG4 XPower má na obou nápravách ventilované disky o velikosti 345 mm. Z rychlosti 100 km/h vůz díky tomu zastaví na pouhých 33,9 m.

_HK_0500

Změny vnějšího designu jsou poměrně malé. Novinka přichází na trh s černou kontrastní střechou a standardně dodávanými osmnáctipalcovými disky. Za nimi prosvítají jasně oranžové brzdiče a karoserie může být lakována speciálním odstínem Racing Green (GREEN EDITION), který je vyhrazen pouze pro nejrychlejší „čtyřku“ v nabídce.

Interiéru dominují sportovně tvarovaná sedadla částečně čalouněná Alcantarou. Pedály jsou kovové a modré prošívání známé z běžných verzí MG4 je u varianty XPower červené. Navzdory sportovním vlastnostem ale zůstává MG4 XPower pořád praktickým a prostorným automobilem se zajímavým dojezdem. Bez dobíjení zvládne necelých 400 km a díky možnosti dobíjet výkonem až 140 kW se nabije z deseti na osmdesát procent za 26 minut.

„Zelený vůz“ nazvaný GREEN EDITION je tak VIP variantou, kterou MG uvádí za cenu 999 900 Kč.

Zdroj a foto: M Motors a Josef ŽídekFacebook

Nejčtenější

Nahoru