SEAT oslavuje 40 let své ikony – limitka Ibiza Anniversary se představuje

Model pojmenovaný po ostrově Ibiza přinesl společnosti SEAT mimořádné obchodní úspěchy. Od roku 1984 bylo prodáno více než šest milionů těchto vozů vyráběných v pěti generacích.

Gama_34_V03

První generace modelu Ibiza byla prvním vozem vyvinutým španělskou značkou bez pomoci technologického partnera. Společnost přitom využila vlastní know-how i zkušenosti externích partnerů. Giorgetto Giugiaro navrhl vnější design, Karmann měl na starosti design interiéru a společnost Porsche vyvinula poháněcí ústrojí.

Ibiza se od svého představení v roce 1984 proměnila v etalon svého segmentu a současně zásadním způsobem připravila půdu pro úspěšný vývoj značky, která se rozrostla v globální společnost dodávající svá vozidla na trhy po celém světě.

Interior_04 small

„Úspěch ikonické Ibizy znamenal, že zákazníci v některých zemích měli ve svém povědomí víc tento vůz než samotnou značku! Značka SEAT má v současnosti nejlepší produktovou řadu ve své historii a nyní je historicky nejsilnější,“ řekl předseda představenstva společnosti SEAT Wayne Griffiths. „Díky tomu, že se situace s dodávkami polovodičů normalizovala, vzrostly prodeje v roce 2023 o 24 % na 288 400 dodaných vozů.“

Interior_lat_V05 small

SEAT Ibiza Anniversary Limited Edition bude mít nové prvky výbavy a barvy spolu s novými koly z lehké slitiny a designovými detaily. Vnější design vozu zaujme exkluzivní barvou karoserie šedá Graphene a 18“ koly z lehké slitiny v odstínu šedá Cosmo.

SEAT_Pilar_V01 small

Střešní sloupky B zdobí výjimečné logo „Anniversary Limited Edition“ vyryté laserem. Novou atmosféru v interiéru vytvářejí exkluzivní anatomicky tvarovaná sedadla čalouněná tkaninou, která poskytují cestujícím vpředu novou úroveň opory těla při dynamické jízdě spolu s vynikajícím komfortem. Nová jsou také ozdobná obložení z tmavého hliníku s matnou povrchovou úpravou na výplních dveří a středové konzole. Laserem vyryté logo „Anniversary Limited Edition“ je umístěno také na prazích dveří.

Vůz bude k dispozici od prvního čtvrtletí 2024.

Foto: archiv SEATFacebook

Nejčtenější

Nahoru