Peugeot vyhlásil nejrychlejší jezdce svého Rally Cupu

V Autoklubu České republiky se konalo vyhlášení výsledků a oficiální ukončení šestého pokračování Peugeot Rally Cupu. Za účasti vedení AČR a značky Peugeot, zástupců partnerů a médií, byla zhodnocena celá letošní sezóna a poodhaleny plány do sedmého pokračování oblíbeného seriálu.

foto01

Jednoznačnými vítězi šestého pokračování Peugeot Rally Cupu se stala dvojice T&T, neboli Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát. Startovali na pěti podnicích a pět vítězství v řadě jim s předstihem stačilo nejen na vítězství v cupu, ale také na první místo ve „dvoukolkách“: „My jsme si letošní sezónu opravdu užili. Jeli jsme především pro zábavu, protože dvěstěosmička je opravdu rychlý a zábavný vůz. Ale pochopitelně jsme od začátku bojovali o vítězství v cupu i dvoukolkách. Třešničkou byly souboje s Honzou Dohnalem, i když naše vozy jsou neporovnatelné. Moc si vážím vřelého přivítání v cupu, jsem rád, že jsme byli jeho součástí a děkujeme za pozvání do téhle party. Byl to skvělý rok v příjemném a přátelském prostředí,“ zhodnotil sezónu Jaromír Tarabus. „S Mírou naprosto souhlasím. Jezdíme spolu už mnoho let a tohle byla parádní sezóna. Všechno vycházelo skvěle, pochopitelně jsme měli i pár velkých momentů a musím říci, že jsme se několikrát dostali až na samotný limit auta. Ale o tom to vlastně je. Myslím si, že jsme zajížděli velmi slušně i v absolutním pořadí a ukázali, jak rychlá dokáže nová dvěstěosmička být,“ doplnil Daniel Trunkát.

foto03

Druhou pozici v konečném pořadí obsadila sympatická polská posádka Filip Pindel – Krzysztof Pietruszka s Peugeotem 208 Rally4 v nepřehlédnutelném designu. „Jsme opravdu šťastní, že jsme mohli startovat v České republice a Peugeot Rally Cupu. Druhé místo je pro nás skvělou odměnou. Vaše rallye jsou velmi specifické, náročné a každá je úplně jiná. Navíc čeští piloti jsou velmi rychlí. Pro nás to byla obrovská zkušenost a parádní zážitek. Doufám, že se na českých tratích opět potkáme i v další sezóně. To se ale teprve uvidí. Děkujeme za podporu všem partnerům a fanouškům, atmosféra českých soutěží je fantastická,“ prohlásil Filip Pindel z Polska.

Do poslední chvíle bojoval o druhé místo celkově mladoboleslavský Miroslav Číž. S první generací „dvěstěosmičky“ v provedení R2 zajížděl vždy velmi rychlé časy. Na polského mladíka ztratil nakonec pouhých 3,5 bodu a skončil třetí. „V Pačejově jsme se snažili přeskočit bodově Filipa Pindela, protože závěrečný podnik vynechal. Tlačil jsem ale moc a po lehčím vyjetí z trati nám spadl řemen z vodní pumpy a museli jsme vzdát. Nicméně prvotní zklamání pominulo a celkově považuji letošní sezónu za vydařenou. Děkuji všem partnerům, a hlavně tátovi za velkou podporu,“ řekl Miroslav Číž.

Slavnostní vyhlášení vítězů definitivně ukončilo šesté pokračování Peugeot Rally Cupu. Už nyní probíhají přípravy na další ročník tohoto seriálu.

foto02Facebook

Nejčtenější

Nahoru