Citroën představil manažerský vůz C5 X – první jízda

Model C5 X má spojovat eleganci hatchbacku, prostornost kombi a vyšší pozici při řízení SUV. Citroën nabízí C5 X v benzinové a plug-in hybridní verzi od 795 000 Kč. Krátce jsme se s novým modelem svezli.

smart

Nová vlajková loď Citroënu je manažerský vůz s výrazným designem a francouzským komfortem. Je vybaven prvky programu Citroën Advanced Comfort, tedy zejména aktivními tlumiči Citroën Advanced Comfort a sedadly Advanced Comfort, abyste se cítíli jako na oblíbené pohovce. Odhlučnění kabiny chrání před hlukem zvenčí díky vrstveným sklům předních a zadních oken. Nový C5 X je vybaven moderními technologiemi pro bezpečné cestování, jako je rozšířený head-up displej (promítá na čelní sklo), asistenční systémy řízení, které zavádějí poloautonomní řízení, a nové komunikační rozhraní na 12″ HD dotykovém displeji s rozpoznáváním přirozeného hlasu.

smart

V České republice se C5 X nabízí v šesti barvách, s pěti možnostmi dvoubarevného řešení karoserie a ve čtyřech úrovních výbavy  – Feel, Feel Pack, Shine a Shine Pack. Od druhé úrovně výbavy je v sérii MyCitroën Drive Plus, který zahrnuje: navigační system 3D v češtině s integrovanou mapou Evropy a hlasovým ovládáním, doživotní aktualizaci zdarma, předplatné TomTom services na 3 roky zdarma (TomTom Traffic – on-line dopravní informace,  upozornění na nebezpečné úseky/rychlostní radary, ceny pohonných hmot, parkoviště – cena a dostupnost, počasí, body zájmu), radio FM/DAB (digitální radio), 8 reproduktorů + Hands-free Bluetooth® a Mirror Screen s možností bezdrátového připojení (Apple CarPlay / Android Auto). Dále pak zadní parkovací kamera, hliníková kola 19”, hands free přístup a startování vozu a další prvky.

C5 X nabízí volbu mezi úspornými a výkonnými benzínovými motory PureTech s automatickou osmistupňovou převodovkou nebo plug-in hybridní verzi.

Ceny startují na 795 000 Kč.Facebook

Nejčtenější

Nahoru