Přichází novinka DS 7 Crossback E-Tense 4×4

 

Francouzská značka DS obohacuje svou nabídku o plug-in hybridní verzi, která kombinuje čistě elektrický pohon s výkonným spalovacím motorem. Nejmodernější technologie pohonu využívá tři motory – dva elektrické kombinuje s přeplňovaným benzinovým čtyřválcem. Celkový výkon této hnací soustavy je 300 koní, přičemž k těmto parametrům přidává také inteligentní pohon všech kol.

Z nuly na 100 km/h zrychlí během pouhých 5,9 sekundy, přičemž ale zároveň dle realistické normy WLTP vykazuje průměrnou spotřebu benzinu pouhých 1,3 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 pouze 30 g/km. V čistě elektrickém režimu pak ujede až 58 km.

Vůz disponuje několika režimy pro všechny jízdní situace. V bezemisním módu Electric je vůz poháněn výhradně elektromotorem, v režimu Hybrid je automaticky optimalizován výkon a spotřeba energie, zatímco v režimu Sport je upřednostňována dynamika a zážitek z jízdy. Režim 4WD pak aktivuje pohon všech kol. Kromě veřejných nabíjecích stanic lze vůz samozřejmě dobíjet i z běžné zásuvky. Akumulátor je však také dobíjen i během jízdy, a to díky pokročilému systému rekuperace brzdné energie.

Se svými motory a dobře umístěnou baterií poskytuje automobil naprosto stejně velký prostor interiéru jako ostatní modely této řady. Pro charismatický styl a dokonalost byly výbrány materiály, jako je Alcantara, zrnitá kůže nebo kůže Nappa a nádhernými podpisovými prvky, například perlovým podšitím a gilošovaným dekorem s motivem Clous de Paris.

Schválený model v cyklu WLTP:

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4, 300 k, pohon všech 4 kol, kola 19 ” (T&N)

Emise CO2: 30 g/km

Spotřeba paliva: 1,3 l / 100 km

Dojezd při 100% elektrickém pohonu: 58 km

Zrychlení z 0 na 100 km/h 5,9 s

1,000 m pevný start: 25,9 s

Vůz se bude v České republice prodávat za 1 395 000 Kč ve verzi výbavy So Chic nebo za 1 555 000 Kč ve verzi Grand Chic .

Tento model bude na český trh uveden v průběhu ledna 2020.

 Facebook

Nejčtenější

Nahoru