Škoda zahajuje u nás pilotní projekt eMobility

V rámci pilotního projektu nyní značka nabídne vybraným zákazníkům a institucím v České republice zapůjčení testovacích prototypů postavených na základě stávajícího provedení modelu Volkswagen e-up! pod názvem Citigo E-Pilot. Cílem projektu je získat ještě před zahájením sériové výroby od potenciálních zákazníků a zájemců o alternativní pohony informace o tom, jak se vůz a tato technologie osvědčily v běžném provozu.

Elektrická Škoda CitiGo

Deset vozů s čistě bateriovým pohonem budou používat vybrané firmy, fleetoví zákazníci a státní instituce. Senzory ve všech testovacích vozech budou zaznamenávat důležitá data, jako například vnější teplotu a teplotu ve voze, zrychlení apod. Veškerá data budou automaticky přenášena do technického vývoje značky, kde se budou vyhodnocovat. Tak lze získat cenné informace o využití vozu, kromě toho se dá také sledovat zatížení baterie v každodenním provozu nebo zatížení elektrické sítě při dobíjení. Sériová výroba modelu CITIGO s ryze elektrickým pohonem bude zahájena v posledním čtvrtletí letošního roku.

V příštích čtyřech letech rozjede automobilka největší investiční program v dosavadní historii podniku a investuje zhruba 2 miliardy eur do elektrifikace a digitalizace. Do konce roku 2022 představí více než 30 nových modelů, z nichž více než 10 bude zcela nebo částečně elektrifikovaných. Již od začátku roku 2020 budou všichni obchodní partneři značky v České republice disponovat v rámci svých provozoven a servisů dobíjecími stanicemi, čímž aktivně přispějí k výraznému rozšíření dobíjecí infrastruktury v jednotlivých regionech České republikyFacebook

Nejčtenější

Nahoru