Přichází první model značky Cupra – Ateca

Cupra Ateca je SUV, které značí zrod nové značky a je ideálním vozem pro uvedení značky na trh. Srdcem a duší modelu je zážehový čtyřválec TSI 2,0 litru s přímým vstřikováním benzinu a přeplňováním turbodmychadlem, který poskytuje nejvyšší výkon 300 k a maximální točivý moment 400 Nm. V kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG a pohonem všech kol dodává modelu mimořádnou jízdní dynamiku.

CUPRA Ateca039L

Jednotka se zdvihovým objemem 1984 cm3 má vrtání 82,5 mm, zdvih 92,8 mm a kompresní poměr 9,3:1. Díky vyspělé konstrukci dosahuje nejvyššího výkonu 300 k mezi 5300 a 6500 ot./min. V širokém rozsahu otáček od 2000 do 5200 ot./min je k dispozici maximální točivý moment 400 Nm. Vůz tak dokáže jet rychlostí až 247 km/h. Kombinace nízké hmotnosti (pohotovostní hmotnost bez řidiče je 1540 kg) a motoru s vysokým výkonem umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy. Model navíc disponuje funkcí „Launch Control“ pro intenzivnější akceleraci při pevném startu. Motor splňuje nejnovější emisní legislativu, mimo jiné i díky novému systému filtru pevných částic pro zážehové motory. Hodnoty emisí CO2 modelu jsou v rozsahu 192 až 201 g/km a hodnotám spotřeby paliva 8,5 až 8,9 litru na 100 km podle metodiky WLTP.

CUPRA Ateca093L

Model má nezávislé zavěšení předních kol na vzpěrách McPherson a víceprvkovou zadní nápravu. Řidič si může přizpůsobit svým požadavkům nastavení systému adaptivních tlumičů DCC (Dynamic Chassis Control), který přispívá k přenosu hnací síly na vozovku. Je vybaven systémem pohonu všech kol 4Drive. Systém analyzuje v reálném čase stav vozovky, rychlost jízdy, rychlost otáčení jednotlivých kol, úhel otočení volantu a jízdní styl nebo režim, aby dokázal v každém okamžiku rychle a progresivně měnit rozdělení hnací síly mezi jednotlivá kola podle aktuální potřeby. Systém spolupracuje se všemi jízdními režimy, Comfort, Sport, Individual, Snow, Off-Road a samozřejmě Cupra. Pokud řidič zvolí tento režim, bude motor okamžitě reagovat kultivovaným a přirozeným zvukem výfuku. Adaptivní tlumiče DCC přejdou na sportovnější charakteristiku. Také ostatní jízdní režimy způsobí citelnou změnu charakteru modelu.

CUPRA Ateca074L

SUV je vybaveno většími kotoučovými brzdami vpředu i vzadu, s průměrem 340 mm, resp. 310 mm. Na přání dodávaný paket Performance zahrnuje vysokovýkonnou 18“ brzdovou soustavu Brembo s černými třmeny.

Model bude uveden na trh na konci roku 2018. Základní cena je v České republice stanovena na 1 199 900 Kč.

 

 Facebook

Nejčtenější

Nahoru