Kopecký je mistrem republiky po Rally Bohemia

Vítězstvím na Rally Bohemia si Jan Kopecký se svým spolujezdcem Pavlem Dreslerem (CZ/CZ) s vozem Škoda Fabia R5 opět s předstihem zajistili zisk titulu mistrů České republiky. Do konce sezóny přitom chybějí ještě dvě soutěže. Kopecký je nyní již šestinásobným držitelem titulu mistra republiky, z nichž pět vybojoval se svým současným spolujezdcem Dreslerem.

škoda na rallye bohemia

Vítězné tažení této posádky sezónou 2018 pokračuje, protože kromě pěti triumfů v národním šampionátu vybojovala ještě tři prvenství v soutěžích mistrovství světa (kategorie WRC 2). Česká posádka nebyla v mistrovství republiky spolu se svým vozem poražena během posledních 21 odjetých soutěží – to znamená od své prvního účinkování s nově homologovaným vozem na Rally Šumava Klatovy v dubnu 2015.

Juniorská posádka ve složení Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn (N/N) dojela v Rally Bohemia na třetím místě, zatímco jejich týmoví kolegové Juuso Nordgren/Tapio Suominen (FIN/FIN) během svého učení na asfaltovém povrchu skončili osmí. Rally Bohemia je jednou z nejnáročnějších soutěží mistrovství České republiky, a navíc se koná těsně za branami automobilky v Mladé Boleslavi. Zatímco cílem Jana Kopeckého s Pavlem Dreslerem bylo zajistit si s předstihem titul mistrů republiky, juniorské posádky měly za úkol získávat nové zkušenosti na různých typech asfaltového povrchu a dojet do cíle.

Před desítkami tisíc nadšených českých fanoušků rally zajel Jan Kopecký svůj první nejrychlejší čas již v sobotu v ulicích centra Mladé Boleslavi. Během slunečné dopolední části mu patřily čtyři další nejrychlejší časy, a postupně se tak vzdaloval svým soupeřům. Následně se ale ukázalo, že jeho cesta za ziskem dalšího titulu nebude snadná. I tak ale pokračoval ve svém vítězném tažení a nakonec zvítězil v 11 ze 14 rychlostních zkoušek (jedna byla zrušena).