Opel Mokka X se chystá na start

Nový Opel MOKKA X  zjednodušeně znamená výrazný design, moderní infotainment a telematický systém OnStar.

Opel-MOKKA-X

Systémy infotainmentu Opel IntelliLink nejnovější generace dokážou jednoduše přenést funkce smartphonu a jeho aplikací do vozu. Systém R 4.0 IntelliLink má dotykový monitor s úhlopříčkou 17,8 cm (7 palců), vstup USB a integrovaný modul Bluetooth pro telefonování, audio streaming, prohlížení fotografií a přehrávání filmů. Stejně jako navigační systém NAVI 900 IntelliLink je kompatibilní se systémy Apple CarPlay a Android Auto.

Android Auto umožňuje práci s Google Maps, Google Now, umožňuje telefonování přes Google a nabízí spoustu hudebních a komunikačních nástrojů, jako WhatsApp, Skype, Google Play Music, Spotify a přehrávače podcastů.

Apple CarPlay umožňuje telefonování, přijímání a posílání textových zpráv či přehrávání hudby, a to ovládáním přímo z monitoru nebo prostřednictvím hlasového ovládání Siri. Aplikace Apple CarPlay zahrnují Phone, Messages, Maps, Music a kompatibilní aplikace třetích stran.

Používání všech aplikací je jednoduché: Ikona „Projekce“ na dotykovém monitoru infotainmentu se zobrazuje, pokud k systému není připojen smartfon. Po připojení kompatibilního telefonu přes USB se změní buď na Apple CarPlay, nebo na Android Auto (podle operačního systému telefonu). Android Auto pracuje s přístroji s operačním systémem Android Lollipop 5.0 nebo vyšším, Apple CarPlay vyžaduje iPhone 5 nebo novější.

Infotaiment Navi 900 IntelliLink je určený zákazníkům, kteří preferují integrovanou navigaci. Pro zobrazování slouží dotykový monitor s úhlopříčkou 20,3 cm (8 palců). Systém IntelliLink umožňuje audio streaming, čtení příchozích textových SMS zpráv a hlasové ovládání mnoha funkcí. K dispozici je i přehrávání filmů a videí – samozřejmě jen ve stojícím voze. Navigační systém obsahuje digitální mapy více než 30 evropských států. Mapy se zobrazují dvojrozměrně, nebo trojrozměrně – podle osobních preferencí řidiče. Jednotlivé funkce navigačního systému lze ovládat hlasovými povely. Funkce „Favoriti“ umožňuje uložení 60 rozhlasových stanic, cílů, kontaktů, telefonních čísel nebo playlistů.

Vyznavači kvalitní hudby si mohou systém NAVI 900 IntelliLink za příplatek doplnit high-end systémem Bose. Na přání se dodává i přijímač digitálního rozhlasového vysílání DAB+, který nabízí větší výběr stanic a kvalitnější příjem.

S telematickým systémem Opel OnStar mají majitelé vozu při sobě stále „anděla strážného“ – 24 hodin denně, 7 dní v týdnu po 365 dní do roka. Systém OnStar automaticky reaguje v nouzových situacích. Pokud se při nehodě naplní airbag, senzory ve voze automaticky upozorní dispečera v centrále služby OnStar.

Automatické hlášení nehody je jen jednou z mnoha důležitých funkcí systému Opel OnStar, které zvyšují pohodlí a bezpečnost jízdy. Služby ve spojení se živými dispečery namísto přístrojů umožňují například odemknutí dveří auta na dálku, nahrání požadovaného cíle trasy na dálku přímo do navigačního systému nebo odesílání informací o aktuálním technickém stavu vozu.

Jednou z nejpopulárnějších služeb systému OnStar je aplikace myOpel pro smartphony, která umožňuje majiteli odemknout či zamknout vůz na dálku, lokalizovat vůz, vyvolat důležité provozní údaje (např. stav oleje nebo tlak vzduchu v pneumatikách) nebo zaslání cíle jízdy přímo do navigačního systému vozu. Kromě toho systém Opel OnStar dokáže proměnit vůz na mobilní Wi-Fi hotspot 4G/LTE, umožňující připojení až 7 mobilních koncových zařízení ve voze a v jeho blízkosti.Facebook

Nejčtenější

Nahoru