V Goodwodu se představí i Lexus LC

Nový Lexus LC bude mít ve Velké Británii velkolepé představení. To se odehraje na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, který se koná od 23. do 26. června. Zde bude kupé vystaveno na čestné pozici a k vidění bude rovněž v akci při tradiční jízdě do vrchu.

Lexus LC

Lexus LC

Mezinárodně proslulá automobilová akce, která se tradičně koná v areálu Goodwood House v Sussexu, se stane dalším krokem v rámci představení modelu Lexus LC. Toto luxusní kupé přitahuje veliký zájem fanoušků, odborníků i kritiků už od chvíle, kdy bylo odhaleno na začátku roku na autosalónu v Detroitu. Návštěvníci slavného Festivalu rychlosti si budou moci na vlastní oči prohlédnout model, který předchází jeho pověst díky vzhledu a inovacím.

Model LC 500 poháněný motorem V8 se představí při jízdě do vrchu v kategorii „První pohled“, která je určena pro výjimečné nové modely před jejich uvedením na trh. Za volantem vozu se vystřídají špičkoví světoví jezdci. Mike Conway do Goodwoodu dorazí po závodu 24 hodin v Le Mans, v němž bude hájit barvy týmu Toyota Gazoo Racing. Dalším bude Scott Pruett, který s vozem Lexus slavil několik titulů v Grand Am v Severní Americe a nyní závodí s modelem RC F v soutěži sportovních vozů IMSA GT3. Třetí hvězdou bude Alex Wurz, bývalý pilot formule 1 a týmu Toyota Gazoo Racing.

Lexus LC bude vystavený na čestném místě na stánku značky vedle supersportu LFA a modelů RC F a GS F. Těm budou dělat společnost hybridní modely značky RC 300h, crossover NX 300h a luxusní SUV RX 450h. Všechny tyto modely budou ve sportovním provedení F Sport.

Model LC, nové vlajkové kupé značky Lexus, se začne prodávat na jaře 2017 a nabídne dvě pohonné jednotky. Plně hybridní model LC 500h bude pohánět 3,5litrový zážehový motor V6 a zcela nový vícestupňový hybridní systém Lexus, který byl vytvořen s cílem zajistit přímější odezvu a autentický vysoký výkon. LC 500 pak bude vybaven 5,0litrovým zážehovým motorem V8 v kombinaci s novou 10stupňovou automatickou převodovkou, což bude světová premiéra v kategorii luxusních vozů. Lexus LC je navíc úplně prvním modelem značky, který je postaven na nové platformě Lexus GA-L, která zabezpečí požitek z mnohem ostřejší a přesnější jízdy.

 Facebook

Nejčtenější

Nahoru