Volkswagen testuje na Monte Carlo

Volkswagen je připraven na Rallye Monte Carlo s vozy Polo R WRC a třemi posádkami. Během šestidenních testovacích jízd před branami Gapu ve francouzské části Přímořských Alp absolvovali Sébastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F), Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (FIN/FIN) a Andreas Mikkelsen/Anders Jæger (N/N) přibližně 1000 testovacích kilometrů.

Sébastien Ogier (F), Julien Ingrassia (F) WRC Rally Test 2015

Sébastien Ogier (F), Julien Ingrassia (F)
WRC Rally Test 2015

Středem pozornosti byly práce na nastavení vozu Polo R WRC a testy pneumatik. World Rally Car z Wolfsburgu, poměrem vítězství k absolvovaným soutěžím nejúspěšnější vůz v historii mistrovství světa v rallye, vstoupí do čtvrté sezony startem v Rallye Monte Carlo, která se koná ve dnech 21. až 24 ledna.

„Rallye Monte Carlo je z mnoha důvodů skutečnou legendou,“ říká ředitel Volkswagen Motorsport Jost Capito. „Kvůli trvalým změnám povětrnostních podmínek od ledu, přes sníh a déšť, až po sucho, je tím, co Monako beztak symbolizuje: hazardní hrou. Navíc je první soutěží v kalendáři mistrovství světa a všichni jezdci, spolujezdci a výrobci startují s nulovým bodovým kontem. Každý chce dosáhnout co nejlepšího vstupu do nové sezony, a získat tak náskok do následujících soutěží. Testovací jízdy mají proto velký význam, aby bylo možné se náležitě připravit na těžký úkol. Potřetí v řadě jsme pronásledovanými a proti nám budou stát soupeři, kteří jsou na tom lépe než dosud: Hyundai představil nový vůz, M Sport Ford posílil svou sestavu jezdců a spolujezdců. Do sezony proto vstoupíme s patřičně zbystřenými smysly. A díky testovacím jízdám také s dostatkem zkušeností pro ‚Monte‘.“

 

Sébastien Ogier, Jari-Matti Latvala a Andreas Mikkelsen měli každý k dispozici dva testovací dny. V sezoně 2016 bude spolujezdcem Sébastiena Ogiera jako obvykle Julien Ingrassia, Jari-Matti Latvala se bude spoléhat na pokyny Miikky Anttily a Anders Jæger oslaví na „Monte“ svou soutěžní premiéru ve vozu Polo R WRC vedle Andrease Mikkelsena.

Julien Ingrassia (F) WRC Rally Test 2015

Julien Ingrassia (F)
WRC Rally Test 2015

Sébastien Ogier (F) WRC Rally Test 2015

Sébastien Ogier (F)
WRC Rally Test 2015

WRC Rally Test 2015

WRC Rally Test 2015

Sébastien Ogier (F), Julien Ingrassia (F) WRC Rally Test 2015

Sébastien Ogier (F), Julien Ingrassia (F)
WRC Rally Test 2015Facebook

Nejčtenější

Nahoru