Mokka má mít novou tvář Opelu – Vizor

Připravovaný Opel Mokka nové generace bude prvním modelem své značky, který ukáže novou „tvář“ německé automobilky. Tým vedený šéfdesignerem Opelu Markem Adamsem připravil nezaměnitelnou masku, která dostala název „Opel Vizor“. Designéři se inspirovali ve vzhledu integrální motocyklové přilby a jejího krytého hledí, které dokonale navazuje na tvary přilby. Také čelní maska Mokky perfektně organicky integruje gril chladiče, světlomety a logo značky do jediného modulu – Vizoru – který tak definuje tvář všech budoucích Opelů.

2020 Opel Mokka
Stylisté čerpali z designerské tradice značky Opel a tak je ve ztvárnění čelních partií nové Mokky zřetelně cítit odkaz legendárního Opelu Manta první generace. Také nová Mokka tedy dostala široký a štíhlý gril chladiče se zdvojenými světlomety – vše zasazeno do černého podkladu a orámováno tenkou chromovanou lištou.

„Vizor“ nové Mokky se táhne v jediném širokém oblouku přes celou příď vozu, takže opticky zvětšuje jeho šířku a dává vyniknout  puritánskému stylingu bez rušivých elementů. Žádné nadbytečné dekory neruší čistě řešenou příď s integrovanými světlomety. Střední části dominuje známý symbol blesku – logo automobilky Opel. Vše vypadá čistě, precizně a technicky – a doplňuje tak charakter nové Mokky, která dostane např. LED Matrixové světlomety nejnovější generace IntelliLux LED. Během roku 2020 se „Opel Vizor“ stane znamením všech nových modelů automobilky Opel, které dostanou nejnovější technologie.

Tvář nových Opelů odpovídá stylistické filozofii, podle které dominantním prvkem přídě i zádi bude jasně zářící logo automobilky, ve kterém se budou protínat dvě naprosto zřetelné osy: horizontální a vertikální. Středová podélná ostruha v kapotě motoru, která se objevovala u všech posledních modelů značky Opel, bude ještě výraznější a bude opticky pokračovat i dole pod logem značky a bude tak determinovat vertikální osu.Facebook

Nejčtenější

Nahoru