Elektrická dodávka Renault Master Z.E. je v testovacím provozu

Společnost DPD po úspěšném testování elektrické dodávky Renault Kangoo Z. E. nasazuje do zkušebního provozu další model stejné značky Master Z. E. Tento vůz poskytuje větší přepravní kapacitu a kurýrům by měl pomoci s doručováním v náročnějším dopravním provozu. 

Master

Vůz Master Z.E. disponuje novou generací motoru, který umožňuje reálný dojezd až 120 kilometrů při běžném provozu a při těch nejextrémnějších podmínkách, jako je přeprava těžkých nákladů nebo jízda ve městě při častých zastávkách, až 80 kilometrů. Model je dostupný jako klasická dodávka v několika délkových provedeních, ale také jako plošina vhodná pro přestavby. Díky dostatečnému objemu nákladového prostoru je vhodný pro přepravu zboží ve městě a příměstských oblastech.

Dodávka bude testována po dobu měsíce v ulicích Plzně, následovat bude depo Unhošť, City depo a Nehvizdy. Všechna tato depa doručují do centra Prahy a Středočeského kraje. Tímto krokem DPD nadále pokračuje ve své dlouhodobé strategii DrivingChange, která směřuje k výraznému omezení uhlíkové stopy a kompenzaci zbylých emisí CO2. Mimo zařazení vozů, které splňují nejnovější emisní normy EURO a využívání dodávek s alternativním pohonem, doručuje společnost zboží na elektrokolech a v ulicích Prahy také s pomocí pěších kurýrů.Facebook

Nejčtenější

Nahoru