Nejsportovnější Porsche – Macan GTS

Modelovou řadu Porsche Macan završuje výrazně odlišné sportovní provedení GTS. Nový Macan GTS přichází na trh s výkonným motorem, sportovně zaměřeným podvozkem, charakteristickými designovými úpravami a vylepšenou výbavou. Dvojitě přeplňovaná jednotka 2,9 litru V6 nabídne maximální výkon 280 kW (380 k) – což znamená nárůst o 15 kW (20 k) oproti předchůdci. V kombinaci s nově upravenou dvouspojkovou převodovkou PDK a volitelně dodávaným paketem Sport Chrono pak Macan GTS sprintuje z nuly na 100 km/h za 4,7 sekundy – o tři desetiny rychleji než předtím. Maximální rychlost vozidla činí 261 km/h.

P19_0900_a5_rgb

Nový přírůstek do rodiny kompaktních SUV se krom jiného odlišuje zkratkovým označením GTS („Gran Turismo Sport“), příslušejícím jeho mimořádné jízdní dynamice. Speciálně odladěn byl systém elektronického řízení tlumičů PASM (Porsche Active Suspension Management). Dynamiku v příčném směru dále vylepšilo snížení podvozku o 15 mm. Na přání je k dispozici adaptivní vzduchové odpružení ve spojení s dalším snížením podvozku o 10 milimetrů. Nový Macan GTS v kombinaci se standardními 20″ koly RS Spyder Design a velkoryse dimenzovanými brzdami z litiny (360 x 36 mm vpředu, 330 x 22 mm vzadu), zaujme agilitou a schopností odezvy v duchu tradic pravých sportovních vozů. Parametry zpomalování je možné na přání vylepšit brzdami PSCB (Porsche Surface Coated Brake) s tenkým povlakem z karbidu wolframu, resp. karbon-keramickými brzdami PCCB (Porsche Ceramic Composite Brake).

Standardně je dodávána sportovní výfuková soustava, speciálně upravená pro GTS. Zdrojem požitku pro sluchové orgány je agregát 2,9 litru V6. Za mimořádně přímou odezvou stojí centrální uložení dvojice turbodmychadel v místě vyplňujícím ‚V‘ mezi válci. Nejvyšší točivý moment 520 Nm (nárůst o 20 Nm) je k dispozici v širokém spektru otáček od 1750 do 5000 ot/min. Nejsportovnější provedení modelu Macan spotřebuje 9,6 litru paliva na 100 km – podle metodiky NEDC.

P19_0901_a5_rgb

Přední nárazník a čelní partii vozu charakterizují černě lakované prvky – které jsou rozlišujícím znakem všech modelů Porsche GTS. Zatmaveny jsou též LED světlomety se systémem PDLS (Porsche Dynamic Light System) a zadní svítilny s trojrozměrným efektem a LED světelnou lištou. LED světlomety lze na přání objednat v černém provedení se systémem PDLS Plus. Na mimořádnou dynamiku tohoto vozu poukazuje i snížení podvozku o 15 mm, 20″ kola RS Spyder Design v matně černém provedení, červeně lakované brzdové třmeny a dekorativní proužky v leskle černé úpravě. Černá barva je typická i pro akcenty na zádi vozidla: právě tuto barvu má difuzor a koncovky standardně dodávané sportovní výfukové soustavy.

P19_0907_a5_rgb

Sportovní eleganci v interiéru Porsche Macan GTS potvrzují na pohled i na dotek vysoce kvalitní materiály jako Alcantara na středových panelech sedadel, loketní opěrce středového panelu a ve výplních dveří, stejně tak jako prvky z kartáčovaného hliníku. Součástí standardní výbavy je multifunkční sportovní volant s věncem z hladké kůže a pedály řazení na sloupku; dále pak sportovní sedadla, určená exkluzivně pro GTS, včetně funkce nastavování v osmi směrech a výraznými bočními polštáři pro stabilní oporu při dynamickém projíždění zatáček. Bezpečnost a pohodlí mohou zvýšit další volitelné prvky, jako např. adaptivní tempomat (ACC) vč. asistenta pro jízdu v koloně, parkovací asistent vč. zadní kamery a funkce monitorování okolí (Surround View), resp. vyhřívané čelní sklo a ionizační zařízení.

Nové Porsche Macan GTS je již možné objednávat. Ceny v Německu začínají na částce 77 880 eur vč. DPH v rámci specifického složení výbavy pro daný trh.Facebook

Nejčtenější

Nahoru