Kia Stinger GT končí v ČR, vlajkovou lodí značky bude EV6 GT

Společnost Kia Czech plánuje uzavřít zákaznické objednávky na model Stinger GT ke konci roku 2022.  Sportovní sedan, jenž vydláždil cestu novému plně elektrickému EV6 GT, nejvýkonnějšímu sériově vyráběnému modelu v historii značky Kia, se poprvé objevil na scéně v roce 2017 a v roce 2020 se dočkal modernizace.

Kia_EV6GT_KiaStingerGT_02

Stinger GT poháněný 3,3litrovým motorem V6 s dvojitým přeplňováním, byl po několik let dosud nejvýkonnějším vozem značky Kia, který dosahoval zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy.

Vysoce výkonný sportovní sedan s pohonem všech kol byl odvážným vyjádřením záměrů automobilky, který byl schopen překonávat velké vzdálenosti v pohodlí a stylu. Vůz také představil automobilku jinému typu zákazníků a sehrál důležitou roli při změně vnímání celé značky.

Role nejatraktivnějšího zástupce modelové nabídky se již brzy chopí plně elektrický model EV6 GT s nulovými emisemi. Nový model, který zrychluje z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy, nejenže přebírá korunu sportovního modelu Kia Stinger GT, je také nejvýkonnějším sériově vyráběným vozem, který kdy Kia vyrobila s dvojicí elektromotorů o výkonu 585 k (430 kW) a točivém momentu 740 Nm.

EV6 GT je postavena na podvozkové platformě E-GMP (Electric Global Modular Platform), která byla zkonstruována výhradně pro moderní elektrické pohony Kia. Díky výkonným elektromotorům na obou nápravách a akumulátoru s dlouhým dojezdem o kapacitě 77,4 kWh, který je umístěn pod plochou podlahou kabiny vozu, nabízí EV6 GT velkorysý vnitřní prostor uvnitř crossoveru inspirovaného designem kupé.
S dojezdem až 424 km (v kombinovaném cyklu podle WLTP) se může pochlubit 800V technologií, která umožňuje dobít kapacitu akumulátoru z 10 na 80 procent za pouhých 18 minut z ultrarychlé dobíječky.

Oproti běžnějším variantám EV6 se EV6 GT může pochlubit na míru šitými prvky podvozku a pohonného ústrojí. Mezi ně patří výkonné brzdy, optimalizované řízení a přepracované odpružení pro lepší kontrolu a jistotu řidiče. Aktualizovaný systém Drive Mode Select nabízí nový režim „GT Mode“, který umožňuje řidiči přizpůsobit si jízdní vlastnosti a naplno rozvinout výkonnostní schopnosti vozu.

Kia nadále vyřizuje již zadané zákaznické objednávky na model Stinger, přičemž všem majitelům vozů Stinger bude poskytovat kompletní zákaznickou péči a poprodejní podporu. Nové EV6 GT je možné objednávat v celé autorizované dealerské síti Kia. První vozy by k zákazníkům měly dorazit v prvním čtvrtletí roku 2023.Facebook

Nejčtenější

Nahoru