SsangYong Korando – Atraktivní a pohodlný – test

Značka SsangYong pocházející z Jižní Koreje se s různými přestávkami objevuje na českém trhu už nějakou dobu. S novým importérem přišla v roce 2018 nabídka zajímavých modelů, z nichž nás zaujalo stylové SUV Korando. V testu jsme zkoumali jeho využití pro rodinné cestování.

Ssangyong Korando (2)

Velikostí se řadí mezi kompaktní modely – měří na délku 4 450 mm, na šířku 1 870 mm a na výšku 1 620 mm. Je postaven na rozvoru 2 675 mm, což umožňuje vzdušné uspořádání vnitřního prostoru a k tomu víc než dostatečný objem zavazadelníku 551 litrů, případně 407 litrů, pokud preferujete mít v kufru rezervní kolo místo opravné sady. Parametry svědčí pro příjemné ovládání a zároveň dostatek místa pro řidiče a spolujezdce, stejně tak i v druhé řadě sedadel. Ve spojení s moderně pojatým designem jsou hlavní vlastnosti rodinného SUV splněny na výbornou. Nadto se v kabině cítíte nejen pohodlně, ale také komfortně, a to i díky koženým sedačkám ve výbavě testovaného vozu.

Ssangyong Korando (5)

Pro řidiče je palubní deska uspořádaná přehledně a v duchu ergonomie evropských aut, takže ačkoliv je Korando pořád trochu nováčkem na trhu, s ovládáním se rychle sžijete. Skrz tříramenný volant je dobře vidět na digitální přístrojový štít, v němž si zobrazíte všechny potřebné informace. Nechybí navigace ani multifunkční tlačítka na volantu. Ovládání klimatizace pomocí otočných voličů potěší, dá se nastavit zcela intuitivně.

Ssangyong Korando (4)

Kombinace benzínového čtyřválcového motoru 1.5 GDI s automatickou šestistupňovou převodovkou je jednou z možností k výběru, v nabídce je ještě stejná jednotka s manuálem. Pro rodinné cestování se výborně hodí právě automat, který můžete mít jak ve formě 2WD, tak jako „čtyřkolku“. Výkon 120 kW je dostačující pro pohodovou jízdu, spolupráce s převodovkou je v tomto tempu výborná. Agilnější jízda znamená občasné zaváhání, případně prodlevu při akceleraci, i tak se ale jedná o motor, s nímž bude Korando na rodinných cestách dobrým společníkem. Je dobře odhlučněný a v kabině je příjemně i při vyšší dálniční rychlosti. Uváděná kombinovaná spotřeba je od 7,65 do 8,61 l/100 km podle volby pohonu a převodovky, my jsme v testu dosáhli hodnot 9,5 litru při převažující jízdě po městě.

Základní cena modelu SsangYong Korando začíná na 539 900 Kč, testovaná výbava Premium pak na 669 900 Kč. Cena konkrétního vozu s příplatky, mezi něž se počítá například 42 900 Kč za automatickou převodovku, činila 785 300 Kč.Facebook

Nejčtenější

Nahoru