Dacia ukazuje svoji představu budoucnosti konceptem Manifesto

Koncept Manifesto znovu potvrzuje vizi této značky o tom, jaký má být automobil obsahující pouze to základní, ale který přesto zůstává atraktivním, robustním, cenově dostupným a ekologicky účinným.  Je zkušební laboratoří pro nové nápady. Je to automobil spojený s přírodou, ekologický a nabízející mnoho nových prvků, které najdeme v příštích generacích aut Dacia.

concept_MANIFESTO (5)

Koncept nemá být budoucím sériovým automobilem: je vyjádřením snahy značky reagovat na požadavky zákazníků a jejich stále rostoucí oblibu aktivit ve volné přírodě, a při tom jim nabídnout ještě více hodnot a kvalit.

Zde se nově definuje to, co je ve vozidle opravdu nezbytné, aby cestující mohli získat bezprostřední a opravdové zážitky. Pasažéry v automobilu nic neodděluje od okolního prostředí – žádné dveře, žádná okna, žádné čelní sklo. Jste jakoby součástí přírody. A při svých aktivitách pod širým nebem oceníte zadní část automobilu, kterou můžete proměnit na pracovní plochu, která se dá využít pro nejrůznější účely.
Cestující mohou být ještě blíže k přírodě, a zároveň využívat připojení ke všem službám ze svého smartphonu: jednoduchý, efektivní a ekonomický přístup Bring-Your-Own-Device, umožňuje úplnou integraci smartphonu do přístrojové desky a palubního počítače. Tento systém je již zaveden v některých modelech a v budoucnosti se bude dále zdokonalovat.

concept_MANIFESTO (4)

Koncept respektuje všechny charakteristické znaky světa „outdoor“, například pohon všech čtyř kol, světlou výšku, velká kola a karoserii, která zvládne i nejtvrdší podmínky v terénu. Navíc je vodotěsný. „Waterproof“: vnitřní prostor kabiny můžete čistit vodní tryskou.
Snímatelné potahy sedadel lze během několika sekund proměnit ve spací pytle. Na střešní nosič lze uložit nejrůznější předměty, protože střešní lišty se dají přesunovat a tím vytváří mnoho možností pro uložení nákladu. Speciální odnímatelná baterie zajišťuje napájení prostřednictvím domácí zásuvky, čímž se koncept stává zdrojem energie pro outdoorové aktivity.

Značná část karoserie konceptu je vyrobena z recyklovaných plastů, materiálů vyrobených ze zpracovaných použitých polymerů, které vytvářejí typický skvrnitý povrch, označovaný jako Starkle. Interiér je vybaven přírodními materiály, jako např. korek na povrchu přístrojové desky. A zmizelo také dekorativní chromování. Další novinkou jsou nepneumatické pneumatiky, které jsou ekologické a úsporné. Hlavním důvodem je dlouhá životnost. Nemůže u nich dojít k píchnutí a vydrží stejně dlouho jako automobil.Facebook

Nejčtenější

Nahoru