Jaké bizarnosti zapomínají lidé ve vozech Uberu?

Znáte ten pocit, kdy po celém dni konečně dorazíte domů, sednete si zaslouženě na gauč a vtom si uvědomíte, že jste zapomněli mobil v autě? Tak přesně něco takového zažil v minulém roce i nejeden cestující využívající službu Uber. Společnost proto už pošesté posbírala data o nejčastěji zapomínaných předmětech, které uživatelé ve vozech nechávají, a vy tak můžete hádat, čím vás žebříček překvapí tentokrát. Své ztracené věci naštěstí mohou cestující snadno získat zpět a většina z nich se tak vrací ke svým majitelům velmi rychle.  

Uber Lost _ Found 2022 

To, že lidé ve vozech nejčastěji zapomínají předměty denní potřeby, tedy peněženky, klíče a mobilní telefony, už asi nikoho nepřekvapí. Služby jako Uber totiž lidé mnohdy využívají v časové tísni, a právě v takových chvílích neví, kde jim hlava stojí. Běžně tak v autě nechají i hodnotnější předměty jako notebook nebo hodinky, řidiči dokonce nezřídka najdou na zadních sedadlech i platební a kreditní karty nebo rovnou finanční hotovost. Nepříjemně překvapeni mohou být pak také cestující, kteří až u letištní přepážky zjistí, že ve voze nechali i své doklady – ani takové případy totiž nejsou ojedinělé.  Mezi nejzajímavějšími nálezy se tak vyjímá například protéza dolní končetiny, chovatelské vybavení jako kočičí stelivo či žárovka pro vyhřívání plazů nebo třeba plaketa pro zaměstnance měsíce. Výjimkou však není ani to, že cestující v autě zapomene živého mazlíčka nebo rovnou člena rodiny.

Dobrou zprávou je, že Češi si z hlediska zapomnětlivosti v celosvětovém srovnání vůbec nevedou špatně. Uvědomělé Čechy totiž s přehledem válcují zapomnětlivější země jako Španělsko, Portugalsko a Polsko, které se umístily v první desítce pomyslného žebříčku. Tomu pak vévodí Francie, kde je míra ztrát jednoznačně nejvyšší. Česká republika ve výsledku obsadila 37. místo z celkem 40 zemí světa, což z nás činí jeden z nejzodpovědnějších národů vůbec.

Zajímavé je, že některé předměty se téměř s železnou pravidelností ztrácejí v určité dny v týdnu. Nabíječky řidiči ve svých vozech nacházejí nejčastěji v pondělí, dětské autosedačky v  úterý, cestovní pasy ve středu a čím blíže je víkend, tím obvyklejší předměty jsou nacházeny. Od pátku do neděle totiž lidé v autech nechávají především peníze, doklady a mobilní telefony. Na vyšších místech žebříčku jsou také klíče od auta, přičemž nejčastěji pasažéři zapomínají klíče od vozů Toyota, Honda, BMW a Jeep. Pokud jde o nejzapomnětlivější časy, většinu věcí cestující ve vozech zanechají kolem páté hodiny odpoledne, tedy při cestě domů z práce.

Nejpodivnější zapomenuté věci, tak, jak je popsali sami uživatelé:

  1. Diamant ve tvaru hrušky. V případě nálezu odměna 20 000 korun!
  2. Ukulele Billie Eilish
  3. Urna s popelem domácího mazlíčka + urna člena rodiny
  4. Dost ošklivý obraz losa
  5. Háčkovaná jahoda, kterou mi vyrobila přítelkyně. Hodně pro mě znamená
  6. 500 gramů kaviáru
  7. Starožitná vycházková hůl s mečem
  8. Kbelík slizu
  9. 4,5 kila burgerového masa
  10. Babiččiny zuby

Výjimkou mezi nálezy nejsou kromě končetin ani další části těla, na zadních sedadlech tak často končí také zubní protézy nebo rovnou zlaté či diamantové zuby. Ani v případě takto cenných ztrát ale nemusí jejich majitelé zoufat, neboť je tu velká pravděpodobnost, že je získají zpět. Uber totiž umožňuje ohlásit ztrátu přímo v aplikaci, a to v režimu 24/7.Facebook

Nejčtenější

Nahoru