Mercedes‑AMG GT 63 S E PERFORMANCE – světová premiéra vysokovýkonného hybridu

Mercedes-AMG zahajuje sériovou výrobu svého prvního vysokovýkonného hybridního modelu, který využívá technologie z Formule 1. Koncept zahrnuje speciální uspořádání pohonu s elektromotorem a vysokovýkonnou sadou akumulátorů z vlastního vývoje na zadní nápravě.

Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE (4MATIC+), 2021

Mercedes‑AMG GT 63 S E PERFORMANCE (vážený průměr kombinované spotřeby paliva: 8,6 l/100 km; vážený průměr kombinovaných emisí CO2: 196 g/km; vážený průměr spotřeby elektrické energie: 10,3 kWh/100 km) nabízí díky speciálnímu poháněcímu ústrojí jak suverénní výkony a pozoruhodnou jízdní dynamiku, tak i nejvyšší míru hospodárnosti. Verze E PERFORMANCE přenáší DNA jízdních výkonů AMG („AMG Driving Performance“) do elektrifikované budoucnosti.

Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE (4MATIC+), 2021

Kombinace motoru V8 4,0 litru přeplňovaného dvěma turbodmychadly a elektromotoru přesvědčí nejvyšším výkonem hybridní soustavy 620 kW (843 k) a maximálním točivým momentem více než 1400 Nm. Okamžité reakce elektrického pohonu zadní nápravy, rychlý nárůst točivého momentu a optimalizované rozložení hmotnosti mezi nápravy umožňují nové zážitky z velmi dynamické jízdy. Sada akumulátorů je stejně jako ve Formuli 1 cíleně koncipována pro rychlé vybíjení a nabíjení.

Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE (4MATIC+), 2021

Dojezd 12 kilometrů s elektrickým pohonem je prakticky využitelný například pro krátké jízdy ve městech nebo v obytných zónách. Značka Mercedes-AMG se rozhodla pro nový způsob komunikace elektrifikace ve spolupráci se svým ambasadorem will.i.am. Slavný hudebník a vícenásobný držitel ocenění Grammy je protagonistou marketingové kampaně „Everything but quiet“. Will.i.am se podílel nejen na jejím konceptu, ale také složil exkluzivní skladbu pro úvodní video.

Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE (4MATIC+), 2021

 Facebook

Nejčtenější

Nahoru