Opel Astra 6. generace bude i elektrická

Opel odhalil zcela novou Astru – v pořadí již šesté generace! Tradice modelové řady Astra započala již před 30 lety, kdy se po legendárním modelu Kadett poprvé objevil nástupnický model Astra. Vůbec poprvé se kompaktní Astra bude nabízet také s elektrickým pohonem.

Astra NG 1R

Opel nabídne novou Astru také v plug-in hybridní verzi. Kromě toho na zákazníky čekají konvenční verze se zážehovými a vznětovými motory, které jsou propojeny s manuálními šestistupňovými převodovkami, nebo s osmistupňovou automatickou převodovkou. Nový vůz má být důkazem evoluce designerského jazyka své značky. Dynamický jako nikdy předtím, s čistými, jakoby „napjatými“ plochami bez zbytečných okrasných prvků a samozřejmě s novou tváří značky Opel Vizor.

Astra NG 2R

Vůz se na trhu objeví na konci letošního roku, a to v pětidveřové verzi s nízko posazeným těžištěm a s větším vnitřním prostorem než nabízel dosavadní model. S délkou 4374 mm a šířkou 1860 mm míří do středu sektoru kompaktních vozů. Díky krátkému přednímu převisu karoserie je vůz jen o 4,0 mm delší než předchozí model, a to i přes výrazně zvětšený rozvor 2675 mm (+13 mm). Navzdory sebevědomému postoji nabízí praktický zavazadlový prostor s nastavitelnou podlahou objem 422 litrů.

Astra se bude od letošního podzimu vyrábět v německém Rüsselsheimu. Astra přinese do své kompaktní třídy inovace, které zákazníci mohli až dosud volit pouze u modelů vyšších tříd. Nejnovější verze adaptivních světlometů Intelli-Lux LED Pixel vychází z oceňovaných světel vlajkové lodi Opelu Insginia se 168 LED prvky. Plně digitální přístrojový štít Pure Panel posílá konvenční analogové přístroje do historie. Řidič i pasažéři mohou přístroje a systémy ovládat naprosto intuitivně pomocí velkých dotykových obrazovek. Příjemné je, že zásadní prvky a systémy (např. klimatizace) mají stále poctivé fyzické spínače a tlačítka. Astra dostala přední sedadla s ergonomickým certifikátem AGR, která jsou pohodlná zejména na dlouhých cestách. Ovládání vozu řidiči usnadňuje celá škála asistenčních systémů – od head-up displeje až po poloautomatický asistenční systém Intelli-Drive 2.0 a 360-stupňovou kameru Intelli-Vision.

 Facebook

Nejčtenější

Nahoru