VW Tiguan má prodlouženou verzi Allspace

Tiguan prošel na podzim loňského roku modernizací, nyní na řadě prodloužená verze. V současnosti sjíždí z montážních linek na celém světě více než každý druhý Tiguan (55 %) jako verze s prodlouženým rozvorem. Může být na přání se sedmi sedadly nebo se může pochlubit objemem zavazadlového prostoru až 1920 litrů. Předprodej bude spuštěn v následujících týdnech. 
The new Volkswagen Tiguan Allspace

Od spuštění výroby prodloužené verze v roce 2017 se na celém světě prodalo 1,5 milionu exemplářů varianty LWB (Long Wheel Base).
Tiguan Allspace přichází s ostřejším vzhledem, digitálním kokpitem, inovativními technologiemi, novou strukturou výbav a plnou konektivitou. Beze změny zůstává nabídka vnitřního prostoru. Pětimístná verze nabízí zavazadlový prostor o objemu 760 až 1920 litrů, sedmimístná varianta pojme 700 až 1755 litrů. Na přání dodávaná sedadla ve třetí řadě jsou stejně jako druhá řada sedadel sklopná. Jejich složením vznikne rovná ložná plocha. Zákazníci mají na výběr tři motory TSI a dvě jednotky TDI. Na přání, resp. v závislosti na výbavě, zajišťuje rychlé a hladké řazení 7stupňová převodovka DSG. Na přání dodávaný pohon všech kol 4MOTION poskytuje optimální trakci.
Tiguan Allspace má kvůli modernizovanému designu přídě o 22 mm delší karoserii s vnější délkou 4723 mm. Zákazníci mohou Tiguan Allspace poprvé objednávat s adaptivními světlomety „IQ.LIGHT – LED Matrix“. Další novou osvětlovací funkcí jsou dynamické ukazatele směru s LED diodami.
The new Volkswagen Tiguan Allspace
V České republice budou nabízeny stupně výbavy „Tiguan“, „Life“, „Elegance“ a „R-Line“. Ovládání veškerých funkcí klimatizace, topení a ventilace sériově dodávané třízónové automatické klimatizace (u linií  „Life“, „Elegance“ a „R-Line“) probíhá prostřednictvím nového digitalizovaného modulu na středové konzole. Funkci otočných ovládacích prvků a tlačítek převzaly dotykové plochy. Na přání může řidič sledovat důležité informace, například rychlost jízdy, pokyny o trase a výstražná upozornění, na barevném Head-up displeji. Asistent „Trailer Assist“ podporuje řidiče při manévrování s přívěsem. Verze s pohonem všech kol 4MOTION lze připojit přívěs o hmotnosti až 2,5 tuny.
Částečně automatizovanou jízdu umožňuje „IQ.DRIVE Travel Assist“, který nyní nalézá uplatnění také v modelu Tiguan Allspace. V závislosti na druhu převodovky zajišťuje tento systém řízení, brzdění a zrychlování místo řidiče při rychlosti jízdy od 0 km/h (s DSG), resp. 30 km/h (manuálně řazená převodovka) do 210 km/h. Travel Assist přitom pro řízení vozidla v podélném směru využívá známé systémy, jakým je adaptivní tempomat „ACC“, zatímco řízení v příčném směru podporuje sériově dodávaný asistent „Lane Assist“ pro udržování vozu ve svém jízdním pruhu.

Na novou prodlouženou verzi se mohou zákazníci těšit na podzim tohoto roku.

 Facebook

Nejčtenější

Nahoru