Volkswagen ID.4 je světovým autem roku 2021

Nový elektromobil ID.4 se v každoroční anketě World Car Awards prosadil v silné mezinárodní konkurenci. Více než 90 renomovaných motoristických novinářů z 24 zemí hlasuje o nejlepších novinkách na světovém trhu.

DB2020AU01407_overfull

Vozidla, která mohou být nominována na ocenění World Car of the Year (Světové auto roku), se musejí vyrábět v počtu nejméně 10 000 vozů ročně a prodávat alespoň na dvou kontinentech. Porotci oceňili kromě ochrany životního prostředí také inovace. ID.4 může být na přání vybaven pokrokovým head-up displayem s rozšířenou realitou, který promítá na čelní okno důležité informace, například šipky jako pokyny navigačního systému pro odbočení. Řidič vidí zobrazení jako trojrozměrný, odstupňovaný obraz ve zdánlivé vzdálenosti tři až deset metrů. Virtuální vizuální prvky jsou přitom začleněny do reálného okolí. Pokud je aktivní adaptivní tempomat ACC nebo Travel Assist (výbava na přání), označuje head-up display od určité rychlosti jízdy světelnými pruhy vpředu jedoucí vozidlo, aby byl udržen potřebný odstup.

DB2020AU01446_overfull

V oblasti digitalizace vůz přijímá pravidelné aktualizace a nové funkce bezdrátově, technologií OTA (Over-the-Air). Volkswagen je prvním výrobcem v mainstreamovém segmentu, který bude tuto funkci od léta nabízet.

Volkswagen navazuje na své předchozí úspěchy v této renomované soutěži. Volkswagen plánuje, že v letošním roce dodá na celém světě 150 000 vozů ID.4. Volkswagen počítá s tím, že každý rok uvede na trh minimálně jeden nový model s výhradně elektrickým pohonem.

Všechna vítězství značky Volkswagen v anketě World Car Awards:
2009: Golf (World Car of the Year)
2010: Polo (World Car of the Year)
2011: up! (World Car of the Year)
2013: Golf (World Car of the Year)
2021: ID.4 (World Car of the Year)Facebook

Nejčtenější

Nahoru