Ford Mustang je již podruhé nejprodávanějším sporťákem na světě

V sobotu 17. dubna oslavil 57. narozeniny nejprodávanější sportovní vůz světa. Mezi sportovními kupé mu pozice bestselleru náleží dokonce už šestým rokem v řadě.

FordMustangMach1_GrabberYellow_016

Díky prodejním výsledkům sportovních variant včetně modelu Bullitt si Mustang v roce 2020 celosvětově připsal 80 577 prodaných kusů. Vyplývá to z nejaktuálnějších dostupných statistik IHS Markit, které sledují registrace nových vozů. Tento prodejní výkon zajistil Mustangu v segmentu sportovních kupé podíl 15,1 %, což ve srovnání s předcházejícím rokem znamená nárůst o tři desetiny procentního bodu. Podle interních statistik Fordu prodeje speciálních verzí Bullitt a Shelby loni meziročně vzrostly o 52,7 %.

K udržení pozice nejprodávanějšího sportovního vozu na světě Mustangu pomohlo i několik evropských trhů. Podle údajů Fordu jeho prodeje v Maďarsku meziročně vyskočily o 68,8 %. Zvýšený zájem o Mustang zaznamenalo v roce 2020 také Nizozemsko (38,5 %), Dánsko (12,5 %), Česká republika (5,6 %) a Rakousko (4,0 %).

FordMustangMach1_GrabberYellow_004

V celé Evropě Ford loni prodal 7000 Mustangů, čímž se jejich celkový počet od uvedení na evropské trhy v roce 2014 přiblížil hranici 60 tisíc kusů. Největším trhem pro Mustang zůstávají Spojené státy, na které připadají přibližně tři čtvrtiny prodejního objemu.

Na dosavadní úspěchy se Ford chystá navázat novou limitovanou edicí Mustang Mach 1, přizpůsobenou ke sportovní jízdě na závodních okruzích. Pyšní se nejlepšími jízdními vlastnostmi ze všech variant Mustangu, které Ford zatím v Evropě nabízel, řadou technických úprav a specifickým vzhledem odkazujícím na legendární Mustangy Mach 1 ze 60. a 70. let. První kusy budou evropským zákazníkům dodány v nejbližší době.

Ford Mustang is Best-Selling Sports Car for Second Year in a Row

 Facebook

Nejčtenější

Nahoru