Škoda představila Octavii exkluzivně pro Čínu

Česká automobilka nabízí čínským zákazníkům nejnovější čtvrtou generaci svého bestselleru v podobě exkluzivní varianty, která je speciálně přizpůsobena čínskému trhu. Ve srovnání s novou generací vozu uvedenou v Evropě v roce 2020 má čínská verze o 44 milimetrů delší rozvor a celkově je delší o 64 milimetrů. Přední a zadní část je ve stylu sportovní verze RS. Dodává se s inovativními asistenčními systémy a nejmodernějším infotainmentem s 12 palcovým centrálním displejem.

 210309_skoda_octavia_pro-1-1920x1080

S více než 1,4 milionem v Číně prodaných kusů je klíčovým modelem české značky na jejím největším jednotném trhu. To je také důvod, proč  u nové čtvrté generace modelu provedla automobilka před jeho uvedením na čínský trh exkluzivní úpravy. Nový model pro nejlidnatější zemi světa, prodávaný pod označením Škoda Octavia Pro, se může pochlubit rozvorem prodlouženým na celkových 2 730 milimetrů. Její celková délka vzrostla na 4 753 milimetrů a model je tak o 78 milimetrů delší než třetí generace, která se bude v Číně nadále prodávat souběžně s novinkou.

Celkově se jedná o automobil, který svými liniemi evokuje tvary kupé. Dynamický vzhled modelu podtrhují přední a zadní nárazníky ve stylu sportovní verze RS v kombinaci s černou střechou, černými vnějšími zpětnými zrcátky a koly z lehkých slitin o průměru až 18 palců. Přední i zadní světlomety mají ostré rysy s typickými krystalickými prvky značky a jsou standardně vybaveny technologií LED.

210309_skoda_octavia_pro-2-1920x1080
Nové architektuře interiéru vozu dominuje víceúrovňový přístrojový panel a samostatně umístěný centrální displej s různě barevnou plochou pod ním. Dotykový displej má úhlopříčku obrazovky 12 palců. Díky stálému připojení k internetu poskytují infotainmenty nejnovější generace přístup k mnoha mobilním online službám. Dalším digitálním a individuálně přizpůsobitelným systémem je na přání dostupný virtuální kokpit s úhlopříčkou obrazovky 10,25 palce. Lze jej doplnit head-up displejem, který promítá na čelní sklo do řidičova bezprostředního zorného pole údaje, jako jsou aktuální rychlost, navigační pokyny, dopravní značky a aktivované asistenční systémy. Multifunkční sportovní volant je tříramenný, s tlačítky a rolovacími ovladači. Model nabízí také mnoho sofistikovaných komfortních prvků, jako jsou například přední sedadla, která kromě vyhřívání a elektrického polohování nabízejí také ventilaci, či elektrické ovládání dveří zavazadlového prostoru.

Vůz je vybaven inovativními asistenčními systémy, třeba funkcí varování při vystupování, která cestující při otevírání dveří upozorňuje na vozidla nebo cyklisty blížící se zezadu. Nový model poskytuje řidičům asistenci při udržování a změně jízdního pruhu a v případě potřeby zahájí i nouzové zastavení. V nabídce nechybí ani adaptivní tempomat. K bezpečnému ovládání automobilu přispívá rovněž pokročilá víceprvková náprava. Pohon zajišťuje efektivní motor 1,4 TSI s výkonem 110 kW (150 k) a točivým momentem 250 Nm, spojený se sedmistupňovou převodovkou DSG s technologií shift‑by‑wire.

210309_skoda_octavia_pro-3-1920x1079
Název vozu je odvozen z latinského „octavia“ („osmý“). Původní představená v roce 1959 dostala toto jméno, protože se jednalo o osmý poválečný model značky. V Číně číslo 8 představuje nekonečno a je považováno za obzvláště šťastné, díky čemuž je oblíbeným číslem mnoha Číňanů.Facebook

Nejčtenější

Nahoru