Škoda Enyaq nově ve verzi Sportline

Černě lakované prvky karoserie, velká kola z lehké slitiny a snížený sportovní podvozek dodávají vozu Enyaq Sportline iV sebevědomý vzhled a zvýrazňují dynamické jízdní vlastnosti. V interiéru zaujmou sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy, tříramenný sportovní multifunkční volant a dekorační lišty v dekoru Carbon. Vůz nabídne tři pohonné jednotky. Verze 60 o výkonu 132 kW má pohon zadních kol stejně jako verze 80, která disponuje baterií s kapacitou 82 kWh, výkonem 150 kW a dojezdem více než 520 km v režimu WLTP. Verze Enyaq iV 80x o výkonu 195 kW, která doplní nabídku později v tomto roce, má dva elektromotory a nabízí pohon všech kol.

ENYAQ_SPORTLINE_iV_2

Vůz nabízí velmi dobré jízdní vlastnosti a dynamiku díky vysokému maximálnímu točivému momentu, který je díky elektromotoru dostupný ihned po sešlápnutí plynového pedálu, a pohonu zadních kol nebo pohonu všech kol. Jízdní vlastnosti se plně projevují také díky standardně dodávanému sportovnímu podvozku. Přední náprava je snížena o 15 mm, zadní náprava pak o 10 mm. Maximální rychlost činí u všech tří variant motorů 160 km/h. Stejně jako ENYAQ iV se bude i tato verze  vyrábět v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Jedná se o jediný vůz na bázi platformy MEB koncernu Volkswagen, který se v Evropě nevyrábí v Německu.

Robustní vůz působí dynamicky díky mnoha prvkům v černé lesklé barvě, mezi které patří výrazná maska chladiče, lišty kolem bočních oken, střešní nosič, difuzor zadního nárazníku, nápis Škoda a plakety na pátých dveřích. Robustní boční ochranné lišty jsou lakované v barvě vozu. Dále má vůz specifický přední nárazník a plakety Sportline na předních blatnících. Vzhled zvýrazňují velká, leštěná dvacetipalcová kola z lehké slitiny Vega nebo jednadvacetipalcová kola z lehké slitiny Betria.

Vůz je standardně vybaven Matrix-LED hlavními světlomety. 24 nezávisle ovládaných LED diod v každém modulu dálkových světel umožňuje mít neustále rozsvícena dálková světla, aniž by byli oslněni ostatní řidiči. Pokud kamera v čelním skle rozpozná vozidla, ale i osoby a objekty s reflexními prvky, inteligentní světla automaticky zajistí, aby nebyly oslněny.

Designéři interiéru navrhli pro model vlastní design. Potahy a strop v interiéru jsou převážně v černém provedení. Vzhled interiéru umocňují dekorační lišty v dekoru Carbon na přístrojové desce a ve výplni dveří. Černý potah na přístrojové desce, který je vyroben ze syntetické kůže, zdobí šedé kontrastní švy. Interiér opticky doplňují vkládané koberce olemované paspulí ve sportovní šedé barvě.

Součástí designu interiéru jsou exkluzivní, černá sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy. Sedadla jsou potažená mikrovláknem Suedia a olemována šedou paspulí. Vůz je standardně vybaven tříramenným sportovním multifunkčním volantem. Věnec volantu potažený kůží zdobí šedé kontrastní švy. Design interiéru podtrhují také kryty pedálů, které mají hliníkový vzhled.Facebook

Nejčtenější

Nahoru