Jak se chránit před koronavirem na čerpačce

V souvislosti se současnou pandemií je nezbytné dodržovat určité zásady pro omezení šíření nového koronaviru. Stejně jako supermarkety i čerpací stanice přijímají dodatečná hygienická opatření. Zákazník však navíc může při tankování paliva sám výrazně omezit kontakt s obsluhou čerpací stanice i s ostatními motoristy a vyhnout se tak riziku nakažení. Umožňují to mobilní platby tankovací kartou. 

tankování

Řada firem nefunguje a mnozí zaměstnanci pracují z domova. S účinností od 16. března 2020 do 24. března 2020 navíc vláda rozhodla o zákazu volného pohybu osob na území Česka. Lidé nastalou situaci evidentně začali brát vážně. Hned první den celorepublikové karantény klesly odběry pohonných hmot na 60 procent běžných objemů.

Vláda až na výjimky rovněž nařídila uzavření obchodů. Ty, které zůstaly z pochopitelných důvodů otevřené, přijímají veškerá opatření pro zpomalení šíření koronaviru. Také jejich zákazníci by se měli řídit určitými pravidly, například udržovat vzájemné dvoumetrové rozestupy, zbytečně se v daném místě nezdržovat nebo nesahat na zboží, které nepotřebují, a podobně. Nosit roušky či jakoukoliv ochranu nosu a úst je nyní již povinné. Vedle prodejen potravin, lékáren nebo drogerií zůstávají aktuálně otevřené i čerpací stanice. Podle sdělení společnosti Shell se personál čerpacích stanic věnuje přednostně a s vyšší frekvencí a intenzitou úklidu a sanitaci nejrizikovějších míst. Kromě pokladní zóny, prodejních pultů rychlého občerstvení nebo dveří a klik jde například o tankovací pistole. I tak je ale vhodné využít při tankování jednorázové rukavice, které jsou u každého tankovacího stojanu k dispozici.

Další doporučení pro jakékoliv nákupy pak hovoří o využití plateb kartou nebo mobilním telefonem a omezit tak styk s hotovostí. S tankovací kartou lze stejně jako běžnou platební kartou platit také mobilním telefonem. S vybranými tankovacími kartami napojenými na mobilní aplikaci lze jednoduše platit též na parkovištích za závorou.Facebook

Nejčtenější

Nahoru