Známe lákadla značky Škoda na autosalonu v Ženevě

Česká automobilka odhaluje první detaily nového modelu Škoda Octavia RS iV. Typické černé prvky na karoserii a sportovně laděný interiér navazují na historii modelů RS. Jde o první plug-in hybridní pohon ve voze Škoda v provedení RS. Vedle světové premiéry modelu Octavia RS iV, která proběhne 3. března, představí automobilka na autosalonu v Ženevě i další elektrifikované modely Octavia iV a také nový Kamiq Scoutline.

OctaviaRS_charging

Nová Octavia RS iV je novým členem rodiny RS. Novinka dostala typické prvky sportovně laděných modelů značky – černou masku chladiče, vzduchové clony Air Curtains ve sportovně laděném předním spoileru, zadní spoiler s aerodynamickými dekoračními prvky Aero Flaps a černý zadní difuzor. Skrze černá kola z lehkých slitin jsou vidět červeně lakované brzdové třmeny, páté dveře verze liftback zdobí černý RS spoiler a verze kombi má střešní spoiler v barvě vozu. Charakteristickou atmosféru převážně černého interiéru dotváří kontrastní prošití sportovních sedadel s integrovanými hlavovými opěrkami a tříramenný multifunkční sportovní volant.

Sportovní jízdní výkony poprvé zajišťuje plug-in hybridní hnací ústrojí. Benzinový motor 1,4 TSI a elektromotor o výkonu 85 kW spolu generují systémový výkon 180 kW (245 k) a točivý moment 400 Nm, emise CO2 přitom činí přibližně 30 g/km v cyklu WLTP (předběžná data). Vůz ujede v cyklu WLTP až 55 kilometrů s čistě elektrickým pohonem, tedy lokálně zcela bezemisně. Dynamické jízdní vlastnosti podporuje i sportovní podvozek.

Plug-in hybridním pohonem je rovněž vybavena Octavia iV, v tomto případě podává motor 1,4 TSI spolu s elektromotorem systémový výkon 150 kW (204 k) a maximální točivý moment 350 Nm. Lithium-iontová vysokonapěťová baterie této varianty pohonu, kterou lze kombinovat s výbavami Ambition a Style, má kapacitu 37 Ah, resp. 13 kWh. Model lze nabíjet, stejně jako RS iV, z pohodlí domova pomocí 230V zásuvky nebo wallboxu.

SKOD_KAMIQ_interior

Svou výstavní premiéru bude mít v Ženevě také Kamiq Scoutline. Dobrodružný vzhled městskému SUV dodávají matně černé lemy blatníků a robustní stříbrné prvky na karoserii. Celkový vzhled dále zvýrazňují i velká sedmnáctipalcová nebo osmnáctipalcová kola z lehkých slitin. Vůz bude k dispozici pro všechny motory této modelové řady, pokrývající výkonové spektrum od 66 kW (90 k) do 110 kW (150 k). Interiér modelu zaujme velkorysým prostorem a specifickými dekoračními prvky – sériově v dekoru jasanového dřeva nebo na přání v dekoru Dark Brushed – a výdechy ventilace s chromovaným vzhledem. Nášlapy pedálů jsou provedené v hliníkovém dekoru. Výškově nastavitelná přední sedadla mají speciální potahy z prodyšné látky ThermoFlux a mikrovlákna Suedia; volant, madlo páky ruční brzdy a hlavice řadicí páky jsou potažené kůží. Středový panel, odkládací kapsy výplní dveří, madla dveří a prostor pro nohy jsou podsvícené LED ambientním osvětlením (volitelně bílým, červeným nebo oranžovým). Kromě toho má tento model také LED lampičky na čtení. Na přání interiér doplňuje i černý strop.Facebook

Nejčtenější

Nahoru