Opel Corsa – zahájen prodej šesté generace

Nová Corsa si odbyla světovou premiéru na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem v září 2019 a nyní přichází do ČR.

2777519-af4ftl3htv-whr

Pod kapotou 4,06 metrů dlouhé a vždy pětidveřové Corsy lze najít úsporné zážehové a vznětové motory s výkonovým rozpětím od 55 kW (75 k) až po 96 kW (130 k). Charakteristickým prvkem všech pohonných jednotek je nízká spotřeba paliva. Spotřeba paliva dle NEDC: město 5,5-3,7 l/100 km, mimo město 4,2-2,9 l/100 km, kombinovaná 4,7-3,2 l/100 km, emise CO2 106-85 g/km; spotřeba paliva dle WLTP kombinovaná: 6,2-4,0 l/100 km, emise CO2 140-105 g/km, (předběžné údaje).

Sportovní dojem podtrhuje odlehčená konstrukce vozu a nízká pozice řidiče za volantem. Corsa také poprvé ve své třídě umožňuje volbu osmistupňové automatické převodovky. Už základní verze nabízejí ve standardu množství asistenčních systémů, například upozornění na nebezpečí čelní kolize s automatickým nouzovým brzděním či detekci chodců.

2777546-3pmkx2r9uy-whr

Nejlehčí verze Corsy se dokonce dostala pod hranici jedné tuny, protože bez řidiče váží pětidveřový vůz pouhých 980 kg. Ve srovnání s předchozí generací je nový model o celých 108 kg lehčí, což znamená úsporu hmotnosti asi 10 %. Délka nového vozu 4,06 m je přitom podobná jako u předchozí generace. Samotný skelet vozu je asi o 40 kg lehčí, kompaktní tříválcové motory váží o 15 kg méně než čtyřválce z předchozí generace. Hliníková kapota motoru šetří 2,4 kg ve srovnání s rozměrově menší ocelovou kapotou minulého vozu. Optimalizovaná konstrukce sedaček ušetřila dalších 10 kg hmotnosti. Linie střechy připomíná tvary kupé a je o 48 mm nižší než u předchozí generace, aniž by došlo k omezení prostoru pro řidiče či spolujezdce. Řidič sedí o 28 mm níže než dříve, díky nižšímu těžišti nabídne vůz lepší jízdní vlastnosti i dynamiku. Řízení je agilní a dynamické, což zaručuje více zábavy za volantem.  S koeficientem odporu vzduchu Cd 0,29 je Corsa jedním z nejaerodynamičtějších vozů na trhu, k čemuž přispívá i zmenšená čelní plocha vozů – pouhých 2,13 m2.

Adaptivní neoslňující světlomety IntelliLux LED Matrix se poprvé objevují ve třídě malých vozů. Osm LED segmentů je kontrolováno čelní kamerou nejnovější generace s vysokým rozlišením, která přizpůsobuje světelný paprsek dopravní situaci a okolí.

Senzory chráněné boky vozu varují v situacích, kdy jsou boky ohroženy nárazem do překážky (zdi, sloupky, atd.) při manévrech v rychlostech do 10 km/h.  Mezi další systémy patří senzory mrtvého úhlu a různé asistenty parkování (od parkovacího pilota až po 180° panoramatickou parkovací kameru na zádi). Systém udržování v jízdním pruhu se také v Corse objevuje vůbec poprvé.

2777516-dh11fnrne2-whr

Řidiči i pasažéři jsou propojeni s okolním světem díky nové řadě multimediálních systémů, zahrnujících přístroje Multimedia Radio, Multimedia Navi se 7“ barevným dotykovým displejem a vrcholný Multimedia Navi Pro s 10“ barevným dotykovým displejem. Kromě toho Corsa nabízí za příplatek novou službu „Opel Connect“, která umožňuje přímé spojení s asistenční centrálou při poruše či nouzové volání v případě havárie atp.

Nad základní verzí jsou dostupné tři vyšší stupně výbavy, každý zaměřený na jinou cílovou skupinu. Corsa Edition zahrnuje nejoblíbenější doplňky, Corsa Elegance je vybavena pro maximální pohodlí a Corsa GS Line přidává sportovní doplňky.

Cena vozu v ČR začíná lehce pod třista tisíci korunami.

 

 Facebook

Nejčtenější

Nahoru