Lexus odhalil prototyp modelu LC se skládací střechou

Lexus rozšiřuje řadu svých vlajkových kupé LC. Automobilka oficiálně potvrdila nově inovovaný model se skládací střechou, pro jehož premiéru byl zvolen Festival rychlosti v Goodwoodu, kde se předvedl během proslulého závodu do vrchu.

lexus lc

LC se skládací střechou kopíruje atletické tvary původního kupé, ale zachovává si svá vlastní specifika. Velká kola a krátké převisy karoserie poukazují na jízdní schopnosti a vrcholný požitek z jízdy. Sportovní kupé-kabriolet obohatí nabídku značky Lexus.

Rozšíření modelové řady o otevřenou verzi naznačila lednová expozice značky na mezinárodním autosalonu NAIAS, kde Lexus odhalil svou studii LC Convertible Concept. Koncepční vůz získal při své premiéře, podobně jako samotné LC, prestižní designové ocenění EyesOn Design Award.

Prototyp prezentovaný v Goodwoodu je zamaskován, aby pouze naznačil detaily designu. Při jízdě do vrchu na Festivalu rychlosti v Goodwoodu usedl za volant prototypu LC v otevřené verzi profesionální závodní jezdec Nick Cassidy. Ten aktuálně jezdí za tým LEXUS TEAM KeePer TOM’S v kategorii GT500 japonského soutěžního seriálu Super GT. Po účasti na Goodwoodu se prototyp LC se skládací střechou objeví na různých akcích s cílem získat zpětnou vazbu pro konstruktéry vozu.Facebook

Nejčtenější

Nahoru