Peugeot 508 SW přichází na český trh

Peugeot před devíti měsíci úspěšně uvedl na trh v ČR nový fastback Peugeot 508. Dnes uvádí i verzi kombi, kterou označuje jako 508 SW. 

2097026-anj985cssu-whr

Peugeot 508 SW v kombi segmentu D čerpá inspiraci ze světa vozů označovaných jako „shooting brakes“. Nový vůz má díky bezrámovým dveřím převzatým od fastbacku nízkou a dynamickou siluetu. Chce kombinovat atletickou eleganci s praktičností z hlediska prostornosti, objemu a přístupu do zavazadlového prostoru.

PEUGEOT_508SW_1806STYP_201_0

Vůz nabízí Peugeot i-Cockpit nejnovější generace a uvádí tak řidiče i posádku vozu do vysoce technologického, moderního a elegantního prostředí. Výbava vozu zahrnuje celou řadu asistenčních systémů splňujících nejnovější požadavky normy EuroNCAP. V závislosti na úrovni výbavy může nabídnout například systém nočního vidění (Night Vision) s infračervenou kamerou, který se v tomto segmentu objevuje poprvé, nebo adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go spojený se systémem udržování vozu v jízdním pruhu (Lane Positioning Assist), což představuje novou etapu na cestě k autonomnímu řízení.

Peugeot 508 SW přichází s novou generací dieselových motorů BlueHDi (všechny s technologií SCR) i benzínových PureTech. V případě benzínových motorů jde o dvě výkonové varianty 180 a 225 k, přičemž obě mají zdvihový objem 1,6 l a jsou spojeny výhradně s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8. V rámci dieselových motorů BlueHDi jsou k dispozici čtyři verze se zdvihovým objemem 1,5 l (výkon 130 k) nebo 2,0 l (výkon 160 nebo 180 k).

Všechny tyto motory jsou již homologovány podle normy „Euro6.d temp“, která zavádí požadavky normy Euro6.d platné od ledna 2020, zejména ty, které se týkají emisí oxidů dusíku. Hodnoty emisí CO2 zohledňují nové technické požadavky postupu WLTP, jenž usiluje o harmonizaci homologované a reálné úrovně spotřeby vozů.

Od 7. června je v některých zemích možno objednávat nový Peugeot 508 hatchback i SW v benzínové hybridní verzi Plug-In 225 k pro jednoduchý a pohodový zážitek jízdy v elektromobilu. U nás to zatím není možné.

Nový Peugeot 508 SW je v České republice k dispozici za cenu od 835 000 Kč, úroveň výbavy GT pak za cenu od 1 090 000 Kč.

 Facebook

Nejčtenější

Nahoru