První testy nového Peugeotu 208R2

Peugeot Sport představuje nový model, který nahradí současný vůz Peugeot 208R2. Ten je nejprodávanějším rallyovým speciálem v historii divize Peugeot Sport a bestsellerem na trhu ve své kategorii. Nový vůz se poprvé vydal na silnice ve francouzském pohoří Vosges a vstoupil tak do dynamické fáze svého vývoje. Základem nového závodního vozu je sériový model Peugeot 208, který se představil na březnovém ženevském autosalonu. Peugeot 208R2 přebral od své sériové předlohy především tříválcový turbo motor PureTech 1.2, a bude proto splňovat předpisy FIA R2C.

Peugeot 208R2 pro 2020.2

Technici divize Peugeot Sport aktivně pracovali na tomto modelu od začátku léta 2018. Chce být důstojným nástupcem současného modelu, kterého se prodalo 450 kusů. Stávající vůz se stal bestsellerem ve své kategorii a současně nejoblíbenějším rallyovým speciálem v historii divize Peugeot Sport. Zadávací podmínky projektu byly proto jasné: vyvinout výkonný a spolehlivý vůz, který bude svému jezdci přinášet zážitky z řízení, a přitom na minimum snížit náklady na provoz automobilu.

Nový vůz je vybaven novým tříválcovým turbo motorem o objemu 1,2 litru, který využívá nejnovější technologii PureTech. Základem je sériový motor, který inženýři divize Peugeot Sport vybavili pro závody větším turbodmychadlem, elektronickým řízením zdvihu a novou převodovkou. Vše je zabudováno do nové platformy CMP – společné pro vozy skupiny PSA segmentu B – nabízející nižší hmotnost a lepší dynamiku pro lepší sportovní výkony.

První vozy mají být podle plánu dodány pro sezónu 2020.

Peugeot 208R2 pro 2020

Bruno Famin – ředitel divize Peugeot Sport k tomu řekl: „Pro Peugeot Sport jde o nesmírně důležitou událost, protože základem naší činnosti jsou více než kdy jindy závody určené pro zákazníky. S tímto novým modelem Peugeot 208R2 chceme našim klientům nabídnout vysoce výkonné a spolehlivé auto, které jim přinese spoustu potěšení z jízdy při minimálních provozních nákladech. Není důvod měnit recept na úspěch v R2, proto jsme se nesnažili vše překopat, ale vůz jsme vylepšili o nový motor PureTech. Dnes začínáme s testovací fází, což je důležitý milník! Cílem nadcházejících měsíců bude získat během celé řady testovacích jízd co největší množství zkušeností a dat, a to na všech terénech a za všech podmínek, aby bylo možné stanovit a ověřit konečné technické specifikace vozu a být připraveni vyrazit do sezóny 2020.“Facebook

Nejčtenější

Nahoru