Jaguar I-PACE se stal Evropským autem roku 2019

V předvečer otevření autosalonu pro odbornou veřejnost v Ženevě byl zvolen elektrický Jaguar I-PACE Evropským autem roku pro rok 2019. Je to poprvé, co značka Jaguar získala tuto cenu. Elektrické SUV od značky Jaguar získalo 250 bodů a vyhrálo nad šesti finalisty díky četnějšímu zařazení na první místo. Na druhém místě se umístil model Alpine A110 taktéž s 250 body, dále pak Kia Ceed s 247 body, Ford Focus s 235 body, Citroën C5 Aircross s 210 body, Peugeot 508 s 192 body a Mercedes-Benz třídy A s 116 body. 

jaguar I-pace

Porota Evropského auta roku se skládá ze 60 motoristických novinářů z 23 zemí a cena se uděluje za technickou inovaci, design, výkon, hospodárnost a poměr ceny a kvality.

Tento model navíc zaznamenal v celosvětovém měřítku velký prodejní úspěch. Doposud se dodalo zákazníkům více než 8 000 vozů – 75 % z nich je v Evropě. Technici navrhli vůz tak, aby plně využil svého elektrického pohonu a lehké hliníkové konstrukce. Zákazníkům nabízí výkonnost sportovních vozů a praktičnost SUV.

jaguar I-pace 2

Nabíjení modelu je pro zákazníky snadné. Mohou využít veřejnou dobíjecí službu společnosti Jaguar, přístupnou prostřednictvím vyhrazené aplikace nebo pomocí klíče RFID. Nabíjecí balíčky na míru a tarify sestavené do jednoduchého měsíčního účtu poskytují zákazníkům vozu I-PACE přístup k více než 85 000 nabíjecích stanic po celé Evropě.

Jaguar I-PACE získal více než 55 cen od té doby, co byl před rokem uveden na trh. Patří mezi ně německé, norské a britské Auto roku, Elektrické auto roku podle magazínu TopGear od BBC, Ekologické auto roku v Číně nebo cena ECOBEST.Facebook

Nejčtenější

Nahoru